Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska náthája van a cicáknak...

Macska náthája van a cicáknak mit adjak nekik?

Figyelt kérdés
Ma 7 hetes kiscicák, (2db) múlt hét kedden elvittem öket állat dokihoz, mert nagyon csipásodtak. A doki megállapította hogy macskanáthájuk van, adott nekik antibiotikumos-vitaminos injekciót, és felirt a szemukre tobradex kenőcsöt. Kenem a szemüket. Pénteken szombaton viszont elkezdtek prüszkölni, mára már nagyon levertek, nem esznek nem isznak, szurcsög az orruk, nehezen veszik a levegöt, kedvtelenek alig tartják magukat. Anyjuktol nem ciciznek, pedig adna nekik. Nem fogadják el sem a vizet, sem a kiscica pástétomot, pedig előtte olyan étvágyuk volt hogy majd kipukkadtak. Nem tudom mit adott nekik be az orvos, de azt tudom, hogy a szuri ota szo szerint le vannak szedálva, halálukon vannak, az egyébként addig életvidám csipás szemu cicák. Orvos hétfőn lesz, de azt látom hogy nem fogják megélni. Mit tehetek értuk? Hogy itassam meg vagy legalább pár falatot? Tud valaki valami okosat ?
2020. júl. 5. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum mellé kell neki probiotikum. Dokinál egyeztess.
2020. júl. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt mondta hétfőn. Most vakart le. Én mit adhatok neki itthonrol?
2020. júl. 5. 18:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz tenni. Nem az injekciótól lettek rosszabbul, sajnos ilyen ez a betegség. Ügyeletre nem tudod őket elvinni? Mindenképp kéne nekik ismét injekció, mert nem fogják túlélni. Nem éreznek szagokat, fűszeres illatú kajával kell próbálkozni. Mosakodnak még? Ha igen, kenj a lábukra májkrémet. Viszont hanem isznak, ki fognak száradni, kéne nekik infúzió is. Szóval próbáld meg elvinni állatorvoshoz.
2020. júl. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Nekünk az orvos antibiotikumot (sziruposat) írt fel, amit egy kis adagolóból/ fecskendőből nyomtunk a szájukba, ettől meggyógyultak, pedig nagyon rosszul voltak! Illetve sok vizet kellene hogy igyanak, mi azt is a kis adagolóból adtuk nekik, és pár óránként a szájukba nyomtunk egy kis kenőmájast, azt nem tudták kiköpni, elnyammogták. A tejes dolgokat mellőznünk kellett. Sajnos a macskanátha nagyon veszélyes rájuk nézve.. más tippet/segítséget én sem tudok mondani:(

Nagyon remélem, hogy meggyógyulnak a kiscicáid!

2020. júl. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy se fecskendönk idehaza se semmi. Mostmár úgy probálunk legalább vizet bele erőszakolni hogy száját kifeszítjuk és kis kupakbol öntünk neki pici vizet be és ebből le nyel, amennyit lenyel.
2020. júl. 5. 18:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Vidd el őket ügyeletre! Felgyülemlik a szervezetükben a nyák és nem tudnak pucolódni. Ez baj. Ha nem kapnak támogatást,nekik végük!


Jártam így... Csak az orvos segíthet. Ha kell, vidd őket máshová! De ha nem, meghalnak. Otthonról már semmit nem tehetsz.

2020. júl. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi a helyzet a cicákkal, hogy vannak?
2020. júl. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jobban hála istennek. Voltunk dokinal, szurit kaptak. Azt mondta hogy ezen sajnos át kell menniük, ugy mint az embernél
2020. júl. 7. 17:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként Vetri DMG segít nekik sokat. 🙂
2020. júl. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!