Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Műtét utáni védőgallér és...

Műtét utáni védőgallér és mosakodás?

Figyelt kérdés

A cicámat valószínűleg hamarosan műteni kell, és nagyon félek, hogy nehezen fogja viselni utána a gallért. (Volt már műtve - ivartalanítás - de utána nem kapott gallért, mert fiú cica, és nem is volt baj belőle).

Mivel a gallérral mosakodni sem tud majd, hogy lehetne neki segíteni? Áttörölgetni a bundáját egy enyhén nedves ronggyal? Gyakran fésülni (így is naponta egyszer fésülöm)?

Köszönöm!



2020. júl. 5. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Hagyd a fenébe, nem kell törölgetni!
2020. júl. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És hagyjam, hogy a műtét miatti stressz/fájdalom és maga a gallér miatti stressz mellé még az is ott legyen, hogy nem tudja tisztogatni magát?
2020. júl. 5. 20:47
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Mivel macska, egy átlag nap is kitalál valamit, amin duzzoghat kicsit, aztán, mivel macska, továbblép, játszogat, tarhál kaját, bezabál, kidől, bejárja a körzetet, leáll madarakat hesszelni, tehát gondolom nem az fogja a legjobban zavarni, hogy a fájdalom, a stressz és a rohadt korlát mellett még egy jót mosdani se tud, ami egyébként kimerülne sebnyalogatásban valószínűleg, vagy végeláthatatlan, fájdalmas próbálkozásban legalábbis. Nem tudom, érted-e, mennyire lenne hálás, ha mindemellé még nekiállnál simogatás helyett bigyuszolni valamit úgy, hogy oda se tud kapni, max elmenekül, csak ugye nem hagyod. Zseniális terv.
2020. júl. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Benti cica, így nem kerget madarakat és nem megy sehova a lakáson kívül.

Nem szokott amúgy duzzogni semmin sem.

Szerintem igen is zavarná, hogy nem tiszta a bundája. De ha rossz lenne neki, akkor nyilván nem zaklatom ezzel.

2020. júl. 5. 21:13
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Egy tiszta papirkendővel meg kell törölni és bő vízzel lemosni.
2020. júl. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel evés után gyakran mosakodnak, én azt csináltam, hogy etetéshez levettem a gallért, így nyugodtan tudott enni, majd még vártam egy kicsit, amíg mosakodott, addig felügyeltem. Ha végzett, vagy elkezdett a seb felé bóklászni az orrával, visszatettem a gallért a következô etetésig.

Ehhez persze az kell, hogy engedje a gallért visszatenni különösebb küzdelem nélkül. A mi macskáink nagyon szelídek, kezesek.

2020. júl. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, én is gondoltam erre, akkor lehet, hogy majd megpróbálom. Köszönöm!
2020. júl. 6. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!