Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kinti macskák világában...

A kinti macskák világában mindig, minden helyzetben van egy alfa kandúr aki veri a többi hímet, vagy élhetnek "békésen" is?

Figyelt kérdés
2020. júl. 5. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Lehetnek békések is. Amikor még ivaros volt a nőstény cicám, ő például akkora ribi volt, hogy a kandúrok hamar leszoktak a verekedésről, tudták, hogy úgyis mind sorra kerülnek. Egy tolta a teraszasztal tetején, a többi békésen várta a sorát.
2020. júl. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen hogy alfa egyik fajban sincs. Ez egy tudományos tévedés volt. A macskák, mint sok ragadozó territorális, bár vannak ilyenek, nem ragadozókból is. A "legerősebbé" a territorum, a többi betolakodó.
2020. júl. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Alfa így ebben az értelemben nincs. Van egy legdominánsabb macska, aki lehet nőstény is, akinek van egy bizonyos területe. Ő azt védi, a többi őt nem érdekli, mert az már másé. Ha túl sok macska esik egy adott területre, akkor megosztozhatnak, de akkor is van felosztás, csak akkor már 2 vagy több macska védi ugyanazt a területet és a területen belül lesz saját része. A társulások esetén nem valószínű, hogy van verekedés, hisz az már le lett zavarva egyszer hogy kié melyik. A betolakodónak neki eshetnek, de ha nem megy oda a betolakodó macska, magától nem fogják keresni, hogy na gyere összeverlek, mert én kemény vagyok. Terület védelem van csak.
2020. júl. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Lehetnek békések is.🥰
2020. aug. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha túl békésnek tűnik a helyzet, akkor egy jól irányzott (csak légpuska!!!) lövéssel feldobhatod a hangulatot. Én egyszer nyugtatós fasirtmasszával etettem be őket, hát azon még ma is rohögök. Az volt aztán a béke
2020. aug. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5. én ezeket nem feltétlen meséltem volna el, szerintem erre nagyon ugranak a túlzott állatvédők. az viszont meglepett hogy egy nőstény is lehet főnök egy területen ha ő legerősebb, fura hogy kandúrokat verhet
2020. aug. 14. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!