Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap hoztam haza egy kiscicá...

Tegnap hoztam haza egy kiscicát. Mennyi az esély arra hogy ha magára hagyom, átmegy a szomszédba?

Figyelt kérdés

Tegnap este találtak egy kiscicát (olyan 3 hónapos lehet), felajánlották nekem és én hazahoztam ideiglenes időre. Nagyon zaklatott volt akkor a hazaút során, de már szerencsére megnyugodott.

Folyton követ, fél a zajoktól, mindenre felfigyel és sokat nyávog. Főleg ha magára hagyom odakint.

Emiatt próbálok minél többet vele együttlenni.

Viszont félek, hogyha magára hagyom akkor a kert után, átmegy a szomszédba is ahol félő hogy bántaná a szomszéd ijesztő kutyája.. szóval szerintetek bizzak benne vagy mindig legyek mellette és vigyázzak rá?


+ baj ha nem kívánja annyira a vizet?:( (szerintem kéne innie azért, ilyen melegben)


((Csak 1 hétig lesz nálam, de nem szeretném hogy baja essen))



2020. júl. 6. 18:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Ne zárd ki az udvarra, és nem fog átmenni a szomszédba, nem bonyolult.
2020. júl. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Két hétig nem szabad kitenni akkor se, ha kinti cica lesz később. Előbb szoknia kell a környezetét.

Azért nem is iszik, mert sok az új inger, és stresszes. Ha bejárja a terepet, kicsit otthonosabban lesz, akkor inni fog.

2020. júl. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
2, az a két hét az inkább két hónap. Normális esetben 4-5 hónaposan kezdjük el kiszoktatni a cicát, ha kinti-benti lesz.
2020. júl. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#1 de kizarom, mert be nem jöhet (szuleim nem engedik alapbol,meg en se szeretném) Cunika kinti cica.

Es nem tudok folyton kint lenni vele:(

Persze, nem lenne annyira "bonyolult" ha kicsit tapasztaltabb lennék xdd

2020. júl. 6. 21:20
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Akkor nem tudunk mit kezdeni. Macskatartáskor az a szabály, hogy X ideig bent KELL lennie, ha mindenképpen jót akar neki az ember, és figyel a pszichológiai igényeire. Csak a legtöbb ember lelegyinti egy "úgyis állat, örüljön, hogy enni kap" szöveggel, és nem foglalkozik ezzel.
2020. júl. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ja rendben, így már értem.

Ezt jó tudni, majd ha lesz saját cicam a jövőben akkor ezt észben tartom^^

Erre a 6 napra pedig akkor szemmel tartom ahogy tudom


Nagyon szépen köszönöm a választ:)

2020. júl. 6. 22:15
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem is feltétlenül az elkóborlás kérdése a legrosszabb, hanem, hogy ha egyedül van hagyva, akkor nagyon szorong. Fél.
2020. júl. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ez igaz. Mindentől fél, és egyből nagyon nyávog mikor egyedül hagyom, de ez abbamarad mikor mellette vagyok.

Viszont azért is nyávog mert keresi a családját szegény:(

Szomoru cica

2020. júl. 7. 00:25
 9/14 anonim ***** válasza:
59%
Meg egy ennyi idős cica még olyan, mint egy három vagy maximum hatéves kisgyerek. Egy három-hatéves kisgyereket kizárnál egyedül egy idegen udvarra, hogy kösse le magát, és legyen el, ameddig ránéznek? Ugyanazokat a reakciókat produkálja ő is.
2020. júl. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Azért én ezt nem vetném össze egy gyerekkel, de értem amit mondasz
2020. júl. 7. 01:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!