Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Harapós kiscica leszoktatása?

Harapós kiscica leszoktatása?

Figyelt kérdés

Van egy kb. 2-3 hónapos nőstény kiscicám, úgy fogadtam be ismerőstől mert állítólag eltűnt az anyja és ők nem akarták volna megtartani. A lényeg, hogy nagyon eleven macska és nagyon szeret harapni. Ahogy odabújik a kezemhez már harapdálja, de nem haragból inkább játékból mert nem teljes erőből - de ettől még fájdalmas - és néha nyalogatja is a kezem. Van, hogy odabújik a kezemhez és karmolgatja meg harapdálja, hiába szólok rá és lököm picit arrébb, hogy nem szabad, azt hiszi csak játszunk. Amikor vakarom valamimet akkor is már támad.


Egyrészt miért ennyire harapós? másrészt hogyan tudom leszoktatni erről a rossz szokásról? nagyon szeretem de félek ahogy nő úgy lesz rosszabb és fájdalmasabb.


volt pár éve másik cicám az csak bújt és sosem bántott ezért nem tudom ez miért ilyen.



2020. júl. 8. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem nevelte az anyja, ahogy ismerős is említette. Neked kell pótolni, hogy tudja a Cica, hogy mikortól nem szabad már azt tenni. Megfogod a grabancát, mint az anyja tenné, akkor ösztönösen abbahagy mindent a Cica. Sok türelem és meg fogja tanulni mit nem szabad.
2020. júl. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Először is használj helyesírási könyvet, mert olyan szó, hogy harapós, nincsen!


Sokat foglalkozzál a cicával.

2020. júl. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%

Jön majd a lepontozás, de én harapáskor orron szoktam pöckölni kiskorában, aztán a - ahogy írták - a grabancánál megemelem.

Az összes macskám jólnevelt, szerető, aranyos állat lett.

2020. júl. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%

Mutasd ki ha fájdalmat okoz, mondd hogy au ez fájt. Játéknál sose használd a kezed, mindig csak pálcás, zsinóros játék legyen. A kéz csak simogat, etet stb.

A macskákat nem nagyon lehet fenyíteni, de a nem szabad jelentését meg tudják tanulni. De ha lefogod vagy dögönyözöd, pont hogy erőszakosabb lesz.

2020. júl. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Ugyanezzel a gonddal küzdöttem én is a cicámnál, mikor kicsi volt. Sosem szabad fenyítéssel reagálni rá, mert azt kb. megerősítésnek fogja venni, hogy ez a fajta viselkedés megengedett!

A legjobb stratégia, ha kizökkented. Egyik ismerősöm úgy tette, hogy amint a cica így viselkedett, ő kisétált a szobából és teljes mértékig ignorálta, amíg ilyen agresszív volt.

Én pedig ráfújtam. Már, nem úgy, mint egy macska, hanem mintha a gyertyát fújnád el a tortádon :) Csak finoman, de az ő irányába. Annyira meglepődik rajta, hogy abbahagyja. Én így, következetesen ezt csinálva pár hónap alatt teljesen leszoktattam az agresszióról.

2020. júl. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha nem engedi el a kezed mert annyira harap akkor vagy fujkodj bele a szemébe /arcába vagy nyomkodd meg az orrát
2020. júl. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!