Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen arányban adjak nedves...

Milyen arányban adjak nedves és száraz eledelt a macskának?

Figyelt kérdés
A száraztápból Dr.Elsey’s cleanprotein 12% nedvességtartalmú táp, nedvesből pedig a Real Natural vadnyúl és baromfi 80% nedvességtartalmú eledeléről lenne szó.

2020. júl. 11. 00:53
 1/5 anonim válasza:
45%
Az én macskám reggel és este kap 80 g tartalmú ilyen tasakos friskies nyúlhúst ami nedves több íz van belőle hogy ne unja meg, és száraztáp mindig van kint neki a tálban ha a két étkezés közt megéhezik vagy csak nasizni szeretne :D általában száraztápot amit én kiteszek neki a tálba kb 100 grammot azt 1 hétig eszi kb ja és 2,4 kg a macska súlya, nőstény, ivartalanított és már 4 éve nem változott a súlya és mindig elég volt neki ez a mennyiség
2020. júl. 11. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az enyém sovány sajnos. Azonban a nedves macskaeledelt sokkal nagyobb lelkesedéssel fogyasztja, ezért gondoltam rá, hogy adhatnám napi szinten. Más száraztápra ha muszáj nem váltanék, mert erről tudom, hogy jó minőségű és eszi is, csak nem eleget. Nem tudom, hogy mennyit eszik pontosan, mivel három macskám van. Egyik macskám (ő a legkisebb) ráadásul kicsit túlsúlyos.
2020. júl. 11. 12:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy adok neki, hogy zacsin előírt mennyiség (jó, most melegben nem eszik annyit, így kevesebbet kap) + egy evőkanál valami konzerv vagy aszpikos alus vacak. Jól elkeverem ujjammal + adok hozzá egy kis vizet vagy 2-3 evk. feláztatott szaftos levet a tepsiből/leveses fazékból csak az íze kedvéért. Így jobban csúszik neki a száraz kaja.
2020. júl. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Én kirakom elé a száraz macska kaját és külön tálba a macska konzervet és külön a vizet - annyit eszik és olyan arányban - mértékben ahogyan az neki jólesik.
2020. júl. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Főleg száraz tápot kap. Heti maximum egyszer kap nedves tápot, emellett néha kap nyers vagy párolt húst.
2020. júl. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!