Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kismacska születési súlya és...

Kismacska születési súlya és súlyfejlődése 3 hónapos korig?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy az anyamacska testsúlyának 2-3%-a 1 kiscica súlya születéskor. Ezt normál esetben kell mérni, vagy mielőtt szülne, vemhesen? Nem mindegy. Plusz utána mennyit kéne fejlődniük naponta vagy hetente? Jó lenne tudni, hogy észrevegyem ha baj van.

2020. júl. 14. 08:54
 1/8 A kérdező kommentje:
8 hónapos cicám 3 kg volt, elszökött, mikor mentünk volna ivartalanításra. Most 4 kg, 11 hós, nemsokára szül, péntek éjjel jött haza.
2020. júl. 14. 08:56
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell méregetned a kiscicákat. 4 hétig annyi dolgod van, hogy az anyjukat eteted. Akkor van baj, ha a kicsik nem tudnak szopni első 3 napban, amit látsz, illetve sírnak folyamatosan. Nem fognak egyformán fejlődni, mert nem 1 az apjuk, nemük, születési súlyuk; illetve mindig van egy bénácska legkisebb, akit félre túrnak, őt érdemes segíteni.
2020. júl. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De én szeretném figyelemmel kísérni.

Csak annyit mondjatok meg, hogy mettől meddig a normális, pl: 60-100 gramm születési súly és mondjuk heti 80-120 gramm fejlődés? Nem tudom, csak írtam valamit.

Köszi amúgy.

2020. júl. 14. 09:53
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
Ezt senki sem méri.
2020. júl. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Ezt nem lehet megmondani, teljesen változó a súlyuk és a méretük, nincs olyan hogy minden kiscica 90g és kész.
2020. júl. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy nagyjából mettől meddig normális.

És én szeretném mérni hetente a fejlődésüket.

2020. júl. 14. 12:13
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
#6-os Mérjed akkor. Minden gyarapodás normális.
2020. júl. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%
Jól van akkor mérjed, de ettől még a kérdésedre jó válaszok jöttek és nem kellett volna mindenkit lepontozni...
2020. júl. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!