Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macska "adhat át" epilepsz...

Egy macska "adhat át" epilepsziás rohamot egy embernek ha a macska nem epilepsziás?

Figyelt kérdés
Tudom előre is elnézést kérek a fura kérdésért, de minap megfordult a fejemben ez a kérdés, hogy mit tudom én akár megkarmol a cica, csak egy picikét is attól valahogy a macska átadhat ilyen betegséget az embernek? Neten olvastam erről bár nem sokat írtak, miszerint valamilyen szinten adhat át. MÁr csak azért is érdekel, mert este néhol megkarmolt az újonnan kapott cicám és reggelre nem is tudom hirtelen ilyen rángás szerűt tapasztaltam, mintha beremegett volna mindenem. Persze ez nem ok erre de meglepődtem. Maga a kérdés is csak ilyen elmélkedés. Mit gondoltok? Ja és nem kamu vagy ilyesmi ha egyből rávágnátok a KAMU szót, tényleg érdekel a téma. 23l

2020. júl. 15. 07:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, még akkor sem, ha maga a macska epilepsziás lenne.
2020. júl. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az epilepszia nem fertőző betegség.

A kinti macska karmolásától kaphatsz bakteriális fertőzéseket, de az epilepszia nem az.

50 éve vannak macskáim, soha semmi bajom nem volt.

2020. júl. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Az epilepszia olyan betegség amit örökölni lehet. Én nagyon enyhén epilepsziás vagyok és nem a macskám adta hanem anyukámtól örököltem.
2020. júl. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Először legyél tisztában az epilepszia fogalmával. "Az epilepszia az agy olyan működési zavara, melynek során elektromos túlműködés alakul ki, bizonyos agysejtek gátlásuk alól felszabadulnak. Ennek következményeként elektromos kisülések, illetve kisülési hullámok keletkeznek melyek tudatzavarban (akár eszméletvesztésben), zavartságban, izomgörcsben, vizelet/széklettartási képtelenségben nyilvánulnak meg."

Nekem a kutyám epilepsziás, gyógyszert is kap rá. Van a teljes testet érintő roham, ami pár percig tart, általában eszmélet vesztéssel jár, és a teljes teste megfeszül. És van a fokális, ami folyamatos, akár pár másodpercenkénti rohamot jelent, egyensúlyzavarral, összecsuklással. Baromira nem karmolás formájában terjed. Lehet örökletes, kialakult, vagy bizonyos betegségek (pl daganat), időskor, ijedtség stb. Szóval biztos lehetsz benne, hogy nem epilepsziás rohamod volt, inkább alvásparalizis.

2020. júl. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elnézést, nem voltam tisztában vele, akkor lehet fáradtság miatt is lehetett nem? Csak előjött ez a kérdés és kíváncsi voltam, lehet e ilyen :D. Szóval köszönöm mindenkinek!
2020. júl. 16. 00:34
 6/7 anonim ***** válasza:

A másodlagos epilepsziát mi válthatja ki?

– Ez a típus valamilyen, az agyban kialakuló betegség következményeként, utóhatásaként jelentkezik. Okozhatja például olyan baleset, autós gázolás, amelyben az agykéreg megsérül, s később sem regenerálódik teljesen, bizonyos anyagok lerakódása az agyban (fehérje, lipid, poliszacharidszerű molekulák), baktériumos, vírusos, gombás, parazitás fertőzés.

Ha a cica barátságtalanná, esetleg egyenesen agresszívvá válik, vagy kedvetlen és a játékára sem reagál, azonnal forduljunk állatorvoshoz. A letargia és az agresszió ugyanis szinte mindig valamilyen egészségügyi problémát jeleznek, amely megállapításához és kezeléséhez mielőbb szakember segítségére van szükség.



Ugyanígy aggodalomra adhat okot, ha az amúgy mozgékony macskánk sokat fekszik, és az is gyanús, ha elbújik előlünk, és még a hívásunkra sem akar előjönni. Ezek esetében fennáll annak a veszélye, hogy a cicánk valamilyen sérülést szerzett, amelynek hatására nem tud rendesen mozogni. Ilyenkor is azonnal keressük fel állatorvosunkat.


Ennyit írtam le a netről de nem írta, hogy adhat-e át epilepsziát. Én úgy tudom , hogy nem rengeteg betegséget igen de ezt nem mert ez idegrendszeri betegség.

2020. júl. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha van u. n. másodlagos, szérülésből kialakuló epilepszia, akkor mi a helyzet az idegrendszert károsító fertőző betegségekkel?

Mondjuk veszettség?

Bár sztem abba előbb belepusztulsz mint epilepsziás lennél... de hasonlót el tudok képzelni...

Főleg, hogy az epilepszia kialakulásának okait nem ismerim teljesen.

Vagy?

2020. júl. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!