Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sokkoló nyakörv macskának?

Sokkoló nyakörv macskának?

Figyelt kérdés

Próbálta valaki? Egyáltalán létezik?


4 hónapos, 2,5 kilós macska rettegésben tartja a családot. Ébren töltött ideje 90 %-át a mi terrorizálásunkkal tölti. Harap karmol, támad, de kora ellenére nem játékból. Ilyenkor elborul az agya, zavaros a tekintete, liheg. Szóval kattant.

Nincs rajtam egy ujjbegynyi ép bőrfelület. Vérző karmolások és bekékült harapásnyomok díszelegnek rajtam. Nagyon erős, izmos kandúr.


A gyerekeimet is bántja, de nem ilyen szinten.


Felmegy a tűzhelyre, akkor is, ha fő valami. Felmegy az asztalra. Az ágy alá és az ajtóba ürít.


Az a baj, hogy gazdit sem találnék neki, mert egy idegen még nem kötődik hozzá, minden szívfájdalom nélkül kidobná az erdőben egy nap után.


Én magam nem tudnám kidobni. 5 hetes kora óta nevelem, szeretem.


Mindene megvan, játékok, törődés, szeretet, közös játékidő. Udvar nincs, panelban lakunk.


Próbáltam:

- Rászólni

- Ráfújtatni

- Ignorálni

- Kizárni

- Csap alá tartani (szereti a vizet, azt hitte, jutalom)

- Grabancánál lefogni

- Csípős paprikával bemenni magam (meglepődött, de fél percig zavarta)

- Visszaütni


Mostanában a grabancánál fogva "lefojtom", mint egy kutyát. Addig nem eresztem, míg nem nyávog. Elengedem, újra támad. Ezt 3-szor eljátsszuk, akkor feladja, párszor még toppant, mintha nekem akarna ugrani, de ha látja, hogy éber vagyok, feladja. Ilyenkor lefekszik mellém aludni.


Már csak egy ilyen kütyüben látom a kiutat.


Jah, igen, 2 hónap múlva lesz ivartalanítva. De volt már ugyanilyen zakkant macskám és csak rosszabb lett ivartalanítás után.


(Volt már 2 normális macskám is, szóval van kontraszt)



2020. júl. 16. 10:11
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
97%

Minél agresszívabban viselkedsz vele, az annál inkább csak olaj a tűzre. 4 hónapos még elég kicsi, kamasz gyakorlatilag, ilyenkor tombolnak a legjobban.Ha az ajtóba ürít és amúgy meg szobatiszta az piszok egyértelmű jele, hogy nem érzi jól magát nálatok. Vagy stressz van vagy nem megfelelő az ellátása.


Írod, hogy volt már két "zakkant" macskád. Ez esetben azt ajánlom, hogy keress neki másik gazdát, például befogadó szervezeten keresztül. Több klassz macskamentés van az országban.

Ugyanis én is régóta foglalkozok macskákkal és ha nálad két "zakkant" is volt, akkor valamit naaaaaaagyon rosszul csinálsz. A cicának is jobb lesz. Egy ilyen nyakörv pedig alaphangon állatkínzás. Tedd a legjobbat magadnak, a családodnak és a cicának: keresd fel a macskamentőket!

2020. júl. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
93%

Ha nincs ivartalanítás, az nagyban hozzájárulhat a problémához...

Biztos, hogy az ivartalaníttástól nem lesz rosszabb, legalábbis ebből az aspektusból.


Azt lehet tudni, hogy mikor lett elválasztva az anyjától?

Sokszor az ilyen viselkedésű macsekok túlságosan hamar...


Mekkora a lakás? Az is lehet, hogy kicsit kicsi neki, illetve a gyerekekkel együtt lehet, hogy nagy a nyüzsi ami idegesíti.


Az ilyen nyakkörv, viszont semmiképpen sem jó, mindenképpen állatkínzás...

Azt írod szereted, ha rátennél egy ilyet, már bocsi, de ezt nehéz elhinni.


Orvosnak is látnia kéne, az is lehet hogy tényleg van valamilyen idegrendszeri problémája, vagy esetleg agydaganat.


Mindenesetre inkább szerezz be ilyen konnektorba dugható macskanyugtató készítményt.

Lehet, hogy nem hatásos, de mindenképpen megér egy próbát...

2020. júl. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
53%

#1. Én kettes vagyok... Alapvetően igazad van, bár nekem egyszer volt agydaganatos kutyám, aki hasonlóan viselkedett.

Szegényt 6 hónaposan már altatni is kellett :/

2020. júl. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
77%
nekem is volt anno egy 3 hetesen anyától elválasztott - nem én vettem el!! -, ő volt ilyen idegbeteg (nem ennyire, nőstény volt)
2020. júl. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
63%
a mostani kiskandúr 2,5 hónapos, szörnyen eleven, de ha szólok neki, hogy nem szabad, akkor érti.
2020. júl. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
11%

Öcsém kutyája is problémás volt, rendszeresen elszökött, sehogy nem lehetett leszoktatni erről.

Ott ezt egész jól megoldotta a sokkolós nyakörv ami a kert területének elhagyásakor előbb csipog, majd ha még tovább megy akkor megcsapja.

2020. júl. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Egy zakkant kandúrom volt korábban (ivartalanított) és két normális nőstényem (óváros). Nem egyszerre.


Valóban nem jó neki nálunk. De ilyen macskát senki nem tűrne meg. Jó helyre nem tudnám adni, rossz helyre még nem szeretném.


Igen, valószínűleg a korai elválasztás mindennek az oka, de azt már nem lehet visszacsinálni.

2020. júl. 16. 10:39
 8/41 anonim ***** válasza:
84%

Érdemes másnak is beszerezni, elolvasni :

mieshelle_nagelschneider.macskakkal-suttogo.html

2020. júl. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
87%

Nekünk volt egy rendkívül agresszív kandúrunk amikor gyerek voltam. Tényleg egy kis pszichopata volt, nem játékból támadt. Harapott, karmolt, fújt. Senki nem tudta kezelni, csak én.


Engem is harapott, karmolt, de szeretettel fordultam felé. Nem próbáltam elhúzni a kezem, mert akkor csak még jobban harapott. Nyugodt hangon beszéltem hozzá, amikor elviselte, akkor simogattam a fejét, és mindig megnyugodott előbb-utóbb. Megtanultam értelmezni a testbeszédét, tudtam, hogy mikor mit szabad és nem szabad csinálni vele/körülötte.


Nem mondom, hogy a te cicádnál is működni fog. Nem tudhatom. Csak a tapasztalatomat írtam le, hogy lásd, nem biztos, hogy nincs megoldás.


Ha nem lenne most egy cicám otthon, én befogadnám, akármilyen a viselkedése. Nagy, kertes családi házunk van, van két keverék kutyánk, egy mentett cicánk, a szobámban pedig két hörcsög (szigorúan külön tartva) és egy törpenyuszi lakik. A kutyákat nem én gondozom, úgyhogy csak a többiekről tudok nyilatkozni, ők jól vannak tartva, jó minőségű kaját kapnak, rendszeresen látja őket doki, oltva vannak, kezelve vannak bolha és élősködök ellen, szeretve, gondozva vannak. Nem biztos, hogy csak rossz helyen fogadnák be a cicádat.


Melyik megyében élsz?

2020. júl. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
64%
Vegyél neki macskamentát
2020. júl. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!