Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van olyan szokása a macskátokn...

Van olyan szokása a macskátoknak, amivel nagyon idegesít?

Figyelt kérdés

Két szobacicánk van, az első egy kis tündér, soha nem volt vele semmi baj, ezen felbuzdulva szereztünk egy másikat is. Azóta a saját lakásunkban folyamatosan ugráltatva vagyunk a macska által. Rájött pár éve, hogy van olyan része a lakásnak, hogy fürdőszoba, ahol víz folyik a csapból. Azóta ez szenvedéllyé vált nála, csak azt lesi, mikor megy valaki arra, és ordít, hogy nyissuk ki neki a csapot, nem hagy békén amíg nem tesszük. Ha kezet vagy fogat szeretnék mosni, túrja ki a nagy fejével a kezemet a víz alól. A legújabb, hogy már kézből kell itatni, nem elég csak folyatni neki a vizet. Ha nem tesszük, ordít. Azt is követeli, hogy kézzel pacsmagoljuk rá a vizet. Ha fürdeni szeretnék, belemancsol a vizembe, másnak habfürdő van a vizében, nekem macska alom. Mivel folyton vizes a lába, az egész lakásban széthordja az almot, az egész fürdőszoba szétmállot alommal van mindig tele. A vizes tálból inni nem hajlandó, ellenben abba is belemancsol, kilögyböli, úszik mindig minden a táljuk körül, meg szegény másik cica így folyton koszos tálból tud csak inni. Ez így leírva vicces, de amúgy nagyon idegesítő néha. És tényleg ha nem kap folyóvizet, olyan arcot vág, és úgy követeli, mint valami hisztis kétéves. Persze nagyon szeretjük ettől függetlenül, meg ha jön dorombolva, akkor minden "bűnét" elfelejtjük.


A ti cicátoknak van olyan "káros szokása", amivel az őrületbe kerget?



2020. júl. 16. 20:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Hajnal 4-kor focizik a ping-pong labdával a lakásban..
2020. júl. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

A hálószoba sarkába szarik. Mentségére, legalább megpróbálja elkaparni.


Bár ne tenné..

2020. júl. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik cicám, amikor wc-ztem mindig az ölembe akart jönni aludni. Inkább fura volt mint idegesítő.

Nekem egyik cicánk szokása se idegesítő, örülök, ha van egyénisége.

Engem csak az akasztana ki, ha teljesen vad lenne, hogy olyan szinten marr, harap, támad, igaziból, és károsan.

Csak ez idegesítene, de erre sose volt példa, csak exemnek voltak ilyen problémái a macskájával.

Meg is mondtam neki, hogy nem lenne ilyen, ha nem ijesztgetted volna kicsi korában, meg nem nyúzgáltad vna úgy, mint egy rongybabát.

Nekik is vannak egyfajta érzéseik.

Szóval ezen kívül nem zavar semmi cica szokás.

Az se amikor az almosban aludtak a cicáink, ha neki ott esik jól... Nem bántam a tisztogatást.

2020. júl. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

a vörös kandúr csak és kizárólag a mosdókagylóból volt hajlandó inni. természetesen frissen eresztett vizet


barátnőmé meg a konyhai mosogatóból. addig nem is volt baj, amíg meg nem látogatták a Muttert, és vitték magukkal a macskát is :) az már csak hab volt a tortán volt, amikor a macs végigokádta a Mutter szőnyegjét, miután gondosan bezabálta a Mama kedvenc Mikulásvirágját. azóta nem mehetnek oda macskástól..

2020. júl. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha tekereg körülöttem, hogy kaját kunyizzon, és nem figyelek rá, egy idő után jelzésértékűen beleharap a lábamba.

Illetve éjjel fel szokott kelteni 1-2x, hogy engedjem be (kinti-benti, és főleg éjjel kolbászol kint). Sajnos olyan hangosan óbégat a háló ablakában, hogy nem tudom nem hallani. Próbáltam ignorálni, de nem használ, reggelig visítana. Aztan persze ki is kell engedni később.

2020. júl. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%
az én cicám nagyon aranyos, semmi idegesítő szokása nincs. néha úgy viselkedik, mint egy kutya (hempereg a homokban, ettől mindig koszos), de ez inkább vicces, mint idegesítő :D
2020. júl. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Lena7 ***** válasza:
89%

Az, hogy nagyon félénk. Néha még nekem sem engedi, hogy megfogjam, ha olyanja van. (Mentett cicus, mielőtt hozzám került volna bántottak stb)


Hiába simizem, hiába adok neki sok szeretetet, néha még most is szokott lenni olyanja, hogy fél töllem és elbújik valahova. (Leginkább a nagyobb hangok miatt fél, pl leesik egy kanál, egy filmben hangosabb egy szereplő stb. Néha érzékenyebb a hangokra, de néha nem)


Ha megilyed, akkor utánna nemtudom megfogni. Mindig megkell várnom, hogy megnyugodjon, és akkor általában megszokott engem keresni belöki a szobám ajtaját és nagyon halkan hív engem. Majd amikor a nevén szólítom, akkor oda fekszik hozzám, és olyankor megnyugszik.


Más negatív tulajdonsága nincsen. Egy nagyon aranyos bújós, hálás cicus :)

2020. júl. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

8 hetes kismacska mától kezdve megkapta az "Istencsapása" nevet


Reggel rohantam, mint állat, szekrényajtók ki-be csukása, stb. Indulnék iskolába, macska sehol. Csak a vékonyka panaszos hangja. Nézem szobákban, mosókonyhában, kamrában. Semmi


Föltépem a konyhai szemetes ajtaját, mint utolsó ötlet - már erősen késésben vagyok -, hát ott van persze, a szemétvödörben, fejjel lefelé, csak a farka áll ki.


Pont ott kaptam el, kirángattam, leordítottam a fejét, és elviharzottam dolgomra..


Állatira megszeppent :-D

2020. júl. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Előszeretettel fingik az ember orra alá.
2020. júl. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Felmászik az előszobában a fogasra, és ha éjjel, sötétben megyek ki a vécére, rám veti magát...

MINDIG elfelejtem éjjel félálomban, hogy ott van, és MINDIG megijedek. Ez neki nagyon tetszik...

2020. júl. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!