Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Még van esélye, hogy előkerül ?

Még van esélye, hogy előkerül ?

Figyelt kérdés

4 hónapos imádott kismacskánk egyszerűen eltűnt,egyik napról a másikra. Kinti-benti cica volt,szóval kóborolt már párat,de ennyi ideje még sose volt távol :( Szóval nagyon félünk,hogy történt vele valami,esetleg elütötték ...Tegnap este óta nincs meg, még a szokásas reggeli etetésére se jött haza :(

Szerintetek mi történhetett? Mit tudunk csinálni? :(



2020. júl. 19. 18:46
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha van róla fénykép, csináljatok plakátot róla, hogy eltűnt, ha bárki bármit tud róla, jelentkezzen a ... telefonszámon. Ragasszátok ki a környéken.
2020. júl. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Nekem is van egy macskám akit minden este kiengedek és általában hamar visszajön, de van hogy egész napokig nem látom. Volt olyan hogy csak 2-3 nap után jött haza. Ha kint talál kaját akkor addig nem biztos hogy visszajön amíg tart az eledele. Rengetek dolog történhet. Akár lehet hogy bement valahova egy kapun és azt a kaput pont bezárták, és ott ragadt. Ilyen esetben még nem aggódnék. Szerintem simán visszajön még.
2020. júl. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
55%

Felesleges ez a hiszti! Te engedted ki, neked nincs macskabiztos kerítésed(de igen létezik) és/vagy kifutód, te vállaltad mindezzel, hogy bármi baja eshet és egy nap nem jön haza...mert nem fog! Jó esetben egy állatszerető valaki megtalálja és befogadja, biztonságos otthon nyújt neki, normális felelősségteljes gazdája lesz!

Rossz esetben a teteme egy facebook posztban köszön majd vissza, mint minden "szuper boldog szabad" kijárós macskáé!

Gondolom falusi vagy, ott fogyóeszköz a macska és múltszázadiak az emberek!

Ne aggódj, szomszéd Cili néni macskája tuti épp lefialt (hiszen az ivartalanítás se divat vidéken) így lesz újabb szerencsétlen áldozatod...gondolom a gyerekeiddel is hasonlóképpen bánsz!;-) Mehetnek amerre akarnak, csinálnak amit akarak, semmi sem számít, mert az úgy jó! Hiszen ahogy gyereket is bármikor lehet csinálni, macska is mindig lesz a szomszédban...ez a 21. század szomorú valósága!


Nem köszi, nem kellenek a bla-blák, kifogások, kibúvók és önigazoló magyarázatok a tudatlanságra, lustaságra, nem törödömségre és elavult ostoba közhelyekre.

2020. júl. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
72%

Benne van a pakliban,hogy elütötték,megmérgezték , esetleg széttépte egy kutya. Bezárták véletlenül valahová ,vagy csak simán valakinek megtetszett és bevitte magával a házba.

Ráadásulmég fiatal,tapasztalatlan . Nem tudjuk megmondani előkerül-e .

Ha nem ,kérlek szépen ne legyen másik macskád,vagy oldd meg,hogy ne tudjon a telkeden kívülre menni ,mert ez vár rá ,baj éri szegényt,és többet nem megy haza.

2020. júl. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
47%

3 nap után kezdj el agggódni addig felesleges

Majd ha megunta a kalandozást és éhes lesz akkor hazamegy

2020. júl. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
facebookon is ki lehet posztolni, hogy eltűnt, és osszátok meg.
2020. júl. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
45%
A 3.-al nem értek egyet, a macskám 11 éve kijár és mindig hazajön. De amiket ír és következtet az igaz és szomorú
2020. júl. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!

1.köszi,van róla jópár kép,szerintem csinálunk plakátot,hátha valaki látta :) Csak annyi,hogy mikor kellene kitenni? Minél hamarabb?

2.köszi! Lehetséges hogy talált valahol kaját,valaki megetette,aztán tovább ment...

3.Nem tudom rosszindulatból,vagy csak építő jellegűleg írtad ezt a választ,de azért köszönöm hogy fordítottál rám időt. Nem vagyok falusi,nem falun lakunk,hanem kisvárosban. Nem kifogás és ennek tudom hogy semmi jelentősége most a macska eltűnésében,de ivartalanítjuk az állatokat,oltva volt,féregtelenítve,minden ilyesmit elrendeztünk,és nem "fogyóezközként" tartjuk a cicát.

4.Köszi,szerintem ha előkerül megpróbálkozunk azzal,hogy éjszaka a házban lesz,mert azért nappal jobban tudunk figyelni rá ...

5.Köszi! Reménykedjünk :)

Most bejártam picit a környéket (mondjuk nem hiszem hogy pont szembe szalad velem az utcán),de semmi. Nem tudom sajnos mennyire messzire mehetett,hogyan plakátozzunk majd :(

2020. júl. 19. 19:57
 9/40 anonim ***** válasza:
63%
Hiába pontoz le a sok felelőtlen állattartó, jöhetnek önkéntes segítőnek állatokat menteni a VALÓSÁGBA! Majd mikor a 100. elütött tetemet kaparják fel az aszfaltról, vagy a megmérgezett, fáról leesett, kutya által széttépett, kerítésen fenakadt cicával rohannak az orvoshoz garantálom elgondolkozak! A kijárás nem szabadság adás, hanem állatkinzás! Mellesleg a btk. is büntetni, ugyanis köteles vagy az állataid a telken belül tartani!
2020. júl. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
65%
Elütötte egy autó, megmérgezték, megölték, megkínozták, megölte egy kutya... bármi történhetett vele. Vigyáznod kellett volna rá, ha már felelősséget vállaltál érte. Semmire nem mész azzal, hogy most utólag nekiállsz rinyálni, előre kellett volna gondolkodni. Mégis mire számítottál?
2020. júl. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!