Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől lehet terhes?

Mitől lehet terhes?

Figyelt kérdés
Ma reggel hangos nyávogásra keltem, és akkor láttam, hogy az elhízottnak vélt macskám SZÜLT. Ez azért furcsa, mert állatorvos által felírt fogamzásgátlót heti rendszerességgel adtuk neki. Egy héten kihagytuk, de az lehet, hogy annyi elég is volt? Ja, és az lehetséges, hogy csak egy cicát szült? Átlagos 5 körül szoktak, nem? Segítsetek...

2020. júl. 19. 20:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ember is teherbe tud esni úgy is, ha csak egyszer felejti el a tablettát. Egynél általában többet szoktak szülni valóban. Érdemes lenne megnézetni orvossal, mert előfordul, hogy elakad valahol odabent egy kiscica. Ennek persze vannak jelei, de úgy veszem ki a szavaidból, hogy nem vagy profi a témában.
2020. júl. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
19%

Macskának fogamzásgátló???? Ez egy vicc?


Ezt melyik kolléga írta fel? Komolyan, írd le ide a nevét!

2020. júl. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Létezik macskáknak való fogamzásgátló, mi ezen a meglepő?
2020. júl. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
69%
Érdemes összegyűjteni egy ivartalanításra, mert hosszútávon a gyógyszert nem javasolják, káros is, drága is szerintem, és sokkal egyszerűbb egy műtét, mint hetente beadni neki a gyógyszert. Ez csak egy tanács. :) A kérdésedre válaszolva elképzelhető, főleg ha kapta utána is a fogamzásgátlót, de javasolt megnézetni egy állatorvossal.
2020. júl. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
19%

3.-nak.


Igen, de halottnak a csók.

2020. júl. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Tevenyereggyarto ***** válasza:
65%
Ha ennyire nem vagy a helyzet magaslatán akkor jobb lenne ivartalanítani. De most mihamarabb vidd állatorvoshoz ,hogy megnézzék minden kijött-e aminek ki kellett.
2020. júl. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%

#2 Tájékozódj. Én is fogamzásgátlózom a macskámat, állatorvos írja fel...

1 kölyök kb meg sem látszik az anyában. Tapogasd át a hasát, hogy lehet-e még benne kölyök. Az 1 kimaradt gyógyszer pont elég volt ahhoz, hogy vemhesüljön. Az a gond, hogy fogamzásgátló mellett fejletlen, életképtelen kölyök is születhetnek. Szóval mindenképp lássa orvos az anyát.

2020. júl. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
84%

#2 Viszonylag új trend. Nem javasolt, az ember szervezetét is megviseli, a macskákon nincs igazán kikutatva, de nem javasolják sokáig az adását, mert komoly szövődményei lehetnek.


Kérdező! Szerintem nem fogsz meglepődni, hogy azt írom, hogy "állatorvos!" Ritka esetben szülhet csak egy kölyköt a macska, de jó lenne röntgen vagy UH segítségével meggyőződni, hogy biztos nem maradt-e benne még kölyök. (Olyan hullamérgezést tud okozni, hogy hajszálon múlhat a macskátok élete.)

2020. júl. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%

Szoktak felírni macskáknak is pl ha túl idős vagy beteg az altatáshoz. Esetleg tenyészállat.


Valóban vidd dokihoz, érdemes volna ügyeletet felkeresni azonnal.

2020. júl. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Tevenyereggyarto ***** válasza:
57%
Akik itt mindenkit lepontoznak azoknak mivel van bajuk ? Az állatorvos vagy az ivartalanítás ajánlásával ?
2020. júl. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!