Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiszökős kismacskával mit...

Kiszökős kismacskával mit tudok tenni? Benti cicának szeretném de kevés neki a benti lét, mindig kimenne.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 4 hónapos lány cicám. Benti cicának hoztam, bár kertes házban lakunk mégse kinti cicának képzeltem. Egy alkalommal kiszökött az ajtón és eltűnt 2-3 órára. Hívtam nem jött be majd egyszer csak megjelent az ajtóban. Azóta nyávog, balhézik mindig kiakar menni. Nagyon aktív cica, hiába van játéka, kaparófája bent játszunk vele több órát mégse elég neki. Ahhoz képest hogy kiscica naponta max 2 órákat alszik, a többit játékkal töltené. Én itthon vagyok most és sokat tudok vele foglalkozni de mintha nem lenne elég neki. Ha nyílik az ajtó már kint van és nem elégszik meg a kerttel a szomszédokhoz is átszökött. Ha nincs kiengedve áll az ajtó előtt és szó szerint "üvölt". Szerintetek lesz belőle még benti cica, aki nem akar folyton kilógni? Múltkor is a párom nem figyelt és a lábánál kislisszolt a macska majd fél óra múlva sírt az ajtóban hogy jönne be, de tiszta sáros mancssal ugrott fel a kanapéra összekenve azt. Elvittem lemosni a lábait arra persze megkarmolt. Szóval ez a kinti-benti cica dolog nálam nem működik, mert elég igényes vagyok a tisztaságra bent. Amúgy aranyos, kedves cica és imádom el is kényeztettem kissé, aminek köszönhetően elég válogatós lett, pl szárazat nem eszi (Purina One),aszpikosnak is csak a szaftját eszi. Elvittem dokihoz is, mindent megkap nem értem miért akar mindig kint lenni. Ilyen lenne a természete vagy más 4 hónapos cicák is ilyen szökősek?

#cica #kiszökős
2020. júl. 20. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Macskabiztos kerítés, kifutó, pórázzal, hámmal sétáltatás.

A tápot cseréld le, mert abban semmi tápanyag nincs, amire szüksége lenne, ezért is szökhet. És ha elég idős lesz hozzá, ivartalanítás.

2020. júl. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Ha van kertetek, legyen kinti cica, ha be akar menni, arra az esetre meg legyen oda készítve az ajtó mellé egy nedves törlőkendő csomag
2020. júl. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Többféle táppal próbálkoztam. Smilla, Purina,Taste of te Wild, nem bolti vackokkal, és csak a májkrémes állagút eszi meg illetve az aszpikos szaftját. Kerítésre most nincs pénz mivel idén lett megcsinálva az oldalsó szomszédhoz, ami elvitte a megtakarításunk. Akkor szerintetek nem lesz soha benti nyugodt cica? A nedves törlőkendőt próbáltam, az sem tetszett neki
2020. júl. 20. 16:54
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Szoktasd cicahámra és próbáljátok meg a sétát
2020. júl. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Hát szerintem nem nagyon, de a sétáltatást meg lehet oldani
2020. júl. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Másnak is ilyen a cicája? Vagy csak én vagyok ilyen szerencsés? :)
2020. júl. 20. 17:07
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ilyen volt, ő kandúr (volt, már ivartalan). Bentinek akartuk, de már 2 hónaposan se bírt megmaradni bent, folyton cirkuszolt, hogy engedjük ki. Ő kinti-benti lett végül, azóta béke van, most 6 éves.
2020. júl. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!