Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A brit rövidszőrű cica mennyir...

A brit rövidszőrű cica mennyire hullajtja a szőrét mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Azokhoz szólok akiknek EZ A CICA FAJTA van tartva!


Igaz rövid plüss szőrzete van, de mennyi időközönként kell takarítani utána?


Gazdival hogy viselkedik?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2020. júl. 23. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
13%

Jól néz ki csak kár, hogy sárga a szeme

Ha kék szemei lennének akkor egész szép macska lenne

2020. júl. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tavasszal hullik a legjobban a szőre, ilyenkor pár naponta meg szoktam fésülni, egyébiránt kb. havonta egyszer. Élvezi amúgy, a hátára szokta dobni magát és dorombol közben, a másik macskánkhoz viszont 3 ember összehangolt munkája kell hogy megfésüljük :D

Nagyon lusta macska, egyszer olvastam hogy jellemző a fajtára hogy "nem mozog ha nem muszáj", és ez abszolút helytálló :D Képes napi 8-10 órát egy helyen aludni anélkül hogy felkelne. Türelmes, kedves macska, mindig valakinek az ágyán alszik (szigorúan lábnál), időnként felébreszt éjjel, ilyenkor ki kell sétálni vele a kajájáig és nézni kicsit ahogy eszik :D

2020. júl. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
2-es van kék szemű brit cica, nekem is az van! 😉 Sőt van egy zöld szemű tigrisem is! Én inkább azt veszem észre, hogy a piheszőrök azok amik macerásak, de mindennapi porszívózással szinte szőrmentes a lakás. A cicákat hentente egyszer érdemes átfésülni és teljesen rendben vannak.
2020. júl. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! És honnan melyik tenyésztőtől lehet venni ilyen cicát? Úgy tudom Magyarországon nincs is ilyen kenel
2020. júl. 24. 09:04
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A mi cicánkat heti 2-szer Furminátorral átfésülöm, így szinte semmi szőr nincs a lakásban. Nagyon ragaszkodó, igazi kis matrica, ahová megyek követ.

Silver Pinky tenyésztőtől vásároltuk. Csak ajánlani tudom. Bármilyen kérdésem van, szívesen segít.

2020. júl. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tudtok egy oldalt ahol jo furminátort tudok venni?
2020. júl. 26. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!