Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek ha elszökött?

Mit tegyek ha elszökött?

Figyelt kérdés

Ma hoztunk el egy kis macskát a hegyről. Nagyon kis picike macskáról van szó. Ketrecbe tartottuk mivel nagyon picike és azt mondták hogy az elején biztosan elfutna...

Magára burította az italát szegényke és mikor felakartam törölni a vizet a ketrecbe elefeldkeztem arról hogy nagyon vad még meg ilyenek és elfutott. A házunk körül nagy sövény van ezért szeritnem biztosan ott rejtőzik valahol. Már tettem ki neki vizet, tejet és ételt is de eddig nem jött elő. Mit tegyek? Visszafog szerintetek jönni? Mivel csalogassam elő?



2020. júl. 24. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Ha esetleg még meg tudod fogni, amire sok esélyt nem adnék, akkor ne ketrecbe tedd, hanem vidd be a lakásba, ott még van rá esély, hogy megszelídül.

A ketrecben csak stresszel, még vadabb lesz, kínzás neki.

2020. júl. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Macskamenta, azt szeretik.

Ha megérzi lehet nagyobb eséllyel odamegy.

De amúgy, ha megéhezik szerintem oda fog menni a kajáért, de nagyon fog figyelni a környezetre.

2020. júl. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1 válaszoló : hegyi vadmacskáról van szó ezért muszaly ketrecbe tartanunk.

2.valaszolo köszi

2020. júl. 24. 16:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hol laksz Kínába?

Ott van hegyi vadmacska.


De ha tényleg vadmacska akkor ne akarsz befogni.

Van elég gazdátlan cica.

2020. júl. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Ha van kint neki kaja, és a környéken nincs más lehetősége, akkor szerintem vissza fog találni. A macskamenta is nagyon jó ötlet, kisállat boltban tudnak adni sprét vagy szárított verziót, nem is drága.


A vadmacska szelidítése lassú dolog, ha sikerül megfogni, akkor inkább egy kisebb szobában, fészerben, garázsban tartsd. Ha még kicsi, akkor 1-2 hétig eltarthat, ha már felnőtt cica, akkor viszont fel kell készülni, hogy hónapokba is beletelhet.


Tejet pedig inkább ne adj neki, mert a hiedelemmel ellentétben nem tesz nekik jót.

2020. júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy hazimacskánal kell 1-2 hét.
2020. júl. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!