Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam a macskámat...

Hogy szoktassam a macskámat kaparófára mert mindig a bútort kaparja?

Figyelt kérdés
2020. júl. 26. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Van távoltartó spré. Azzal fújd a bútorokat.
2020. júl. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja, még ha tudtok ara a kérdésre válaszolni, hogy a négy hónapos macska miért csak úgy hajlandó enni hogy a nedves és a száraz táp össze van keverve, és aból is csak a szárazat eszi ki de magába nem eszi meg?
2020. júl. 26. 11:54
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi😁😁😁
2020. júl. 26. 11:57
 4/7 anonim ***** válasza:

próbáld meg enyhén megnedvesíteni a szárazat. csak úgy külön. lehet, hogy éppen fogat vált és nem tudja megrágni.

a nedvesből meg próbálj ki másik fajtát. hal, marha, csirke, nyúl. hátha azt megeszi

2020. júl. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. júl. 26. 12:03
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem kaparófa van, hanem egy régebbi fotel, ami az "övé", tehát azt kaparhatja, mást nem.

A következőképpen csináltuk:

A fotelt bekentem macskamentával, ő nagyon szereti (nem minden macska, ha a tied nem, ezt a lépést hagyd ki).

Ha bárhol máshol kapart, megfogtam a macskát, átvittem a fotelhoz, és a két kis első lábát feltettem a fotelre. Ha ott kapart, megsimogattam, volt, hogy kapott egy kis darab sajtot vagy főtt tojás fehérjét is (kedvence).

Ha máshol kezdett kaparni, mindig erősen, hangosan rászóltam.

Megtanulta, hogy csak ott szabad neki kaparni, nem rongál semmi mást.

Olyan ismerősöm is van, aki virágspriccelővel lespriccelte a cicát, ha rajtakapta a kaparáson. Ettől sem lesz semmi baja, de a mienk nagyon "érzékeny lélek", neki elég, ha hangosan rászólunk, azon is megilletődik nagyon. Egy erősebb jellemű cicát nyugodtan le is spriccelhetsz, nem lesz semmi baja tőle.

Én próbáltam azt, hogy megdobom egy összegöngyölített zoknival, ez nem üti meg, tehát ettől sem lesz baja. Van, amelyik macska megijed erre. A mienk játéknak vette :) azóta is dobálom, csak nem figyelmeztetésként, hanem játékként. Van, hogy már a levegőben elkapja, nagyon szereti.

2020. júl. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vagy vegyél neki 1-2 különböző típusú kaparófát, és vezesd rá, hogyan kell használni őket. Nekünk van kaparódeszkánk, és kaparó oszlopunk is, mindkettőt használja. De rá kellett vezetni. Sűrű fogú fésűt húzgáltam mindkettőn, a hangra felfigyelt, és ő is elkezdett a karmaival kaparni rajtuk. Nálunk ennyi volt.
2020. júl. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!