Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak ezekkel a...

Mit csináljak ezekkel a tetves macskákkal?

Figyelt kérdés
A házamból nyílik egy teraszajtó is, és ezt a nagy melegekben éjszakára nyitva hagyom. A teraszom egyébként zárt, csak a házból lehet kimenni az udvarról csak a korlát megmászásával lehet bejönni. A legalacsonyabb pont is 170 centi, ami a macskának nyilván nem egy nagy akadály. Az is kiborít, mikor az én kerti bútoromon döglenek, és leverik a virágokat, de újabban bejönnek a házamba is, és jelölgetnek! Bűzlik a nappalim, és az előterem a macskahúgytól. Van az ajtón egy mágneses szúnyogháló, amit valahogy le is tépett! Mit kezdjek ezekkel a dögökkel, hogy ne jöjjenek a teraszomra, és onnan a házamba?
2020. júl. 27. 17:18
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
56%
Egy 10-15kg-os kutya. Az már elkergeti a nem odatartozó macskákat, és a fenntartása se vészes.
2020. júl. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%
Lehet kapni ilyen macskariasztó sprayt, próbáld ki.
2020. júl. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Van egy közel 40 kilósom, aki bent alszik a házban. A hálószobákhoz tartozó rész a házban teljesen elzárható a nappalitól, előtértől, és a teraszkijárótól. A kutya pedig bent alszik a hálóknál. Nem tudom itt merjem-e hagyni a nappaliban éjszakára a macska miatt. Félek, szétverik a házat, miközben a macskát kergeti, arról nem beszélve, hogy ha elkapja, az a dög nem úszná meg élve.. Nem tudtok valami olyan riasztószerről, ami tényleg hatásos? Ma például egy esernyőt vágtam ki a kukába, ami az előtérben száradt szétnyitva, de a mocskos macska lehugyozta.

Nekem egy macskám sincs, mégis én szívok miattuk.

2020. júl. 27. 17:28
 4/26 A kérdező kommentje:

2., Az a baj, hogy maga az eladó beszélt le ma róla, azt mondja, egyáltalán nem hatásos. Állítólag az ultrahangos riasztók sem érnek semmit, de ha mégis, akkor félek zavarná a kutyámat is. Már arra is gondoltam, hogy apró szilánkokra török kalapáccsal pár befőttes üveget, és olyan másfél méteres sávban szétszórom közvetlenül az ajtó előtt. Annyira talán nem hülye, hogy belemásszon, és pár éjszaka alatt csak elszokna innen, nem?

Dee, nem vagyok macskás, nem tudom hogy "működnek".

2020. júl. 27. 17:34
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

sok mindent nem tudsz tenni. esetleg virágokat feljebb pakolni, kerti bútort átmenetileg bevinni . tudom, bosszantó -, teraszt/ajtófélfát hipóval lemosni

én kitenném a kutyát is pár éjszakára, megenni nem tudja, a macska elég fürge


vagy marad a befogása és állatmenhely..

2020. júl. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%

Vegyél csirkehálót, az nem drága, és zárd el vele teljesen a teraszt. Se ki, se be. A levegő áramlását, a napfényt nem korlátozza.

A macskák le fognak szokni rólatok, ha rájönnek, hogy nem jutnak be. Utána akár le is szedheted.

2020. júl. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
82%

Létezik macskaháló. Ha a teraszra nem tudsz eleget venni, az ajtód elé szerintem rakhatsz úgy, mint egy szúnyoghálós ajtót, akkor legalább a házba nem mennének be.

Esetleg a törvény szerint a gazdának kötelessége az állatát a telkén belül tartani, mert balesetet okozhat/közveszélyes lehet. Ha mást nem jelents be, hogy a macskák kijárnak az utcára és utána meg be az udvarodba, bár a macskáknál ez annyira természetes, hogy nem biztos, hogy foglalkozni is fognak vele.

Én egyébként állatbarát vagyok, de én sem szeretném, hogy idegen macskák járjanak be éjszaka, de még nappal se a házamba. A kerttel nekem nincs gondom, mert a kutyám nagyon védte a területet és már ha nincs kint akkor sem járnak be.

2020. júl. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
28%
Az üvegszilánkos ötleted jó, csak ha véletlenül elfelejtitek, és beleléptek ti, vagy a kutya, akkor saját magatokat szivatod meg vele. De szerintem az működne, elszoknának onnan.
2020. júl. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
17%

Nagyapamek nyaraloja elott sok volt a vakond,Az oreg szerette voln csak befuvesiteni, semmi vetemeny,de az egesz telket felturtak a vakondok,,, az oreg nem volt rest, felkelt reggel koran, kiult a kavejat iszogatva a tornacra,es mikor jott a vakond es turta fel a foldet , halkan odament... belecsapta az asojat a foldbe,,,kiforditotta a vakonddal egyutt... mejd bedobta egy femvodorbe e elvitte jo messzire. Nem,nem olte meg.

Hogy miert irom ezt ide,,, egyszeru,ne legyel rest,,kelj fel koran es durrogasd seggbe a rohadt kis dogoket legpuskaval. Az nem halalos,de megjegyzik egy eletre. Aramot ne vezess a keritesbe, hatha reszegen ejszaka kimesz pisalni es eltalalod

2020. júl. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
89%

Én kétszeres macskagazda vagyok, de engem is baromira idegesítenek a szomszédból átjáró, veteményesembe szaró ée hintaágyon fekvő macskák.


Én már úgy voltam a tizedik letört paradicsomom után, hogy leszarom, nyitva hagyom a hátsó kert ajtaját és majd a kutya lerendezi. És a kutya lerendezi. Nem bántja őket, mert macskabarát, de ezt a macskák nem tudják, csak megkergeti őket.


Azóta nem nagyon látom a macskákat a kertben, szóval én a helyedben előlhagynám a kutyát, mert semmilyen más hatásos módszer nincs.

2020. júl. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!