Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csak én vagyok így a macska...

Csak én vagyok így a macska tenyésztőkkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Leszögezem hogy itt macskatenyésztőröl beszélek akinek vannak papírja szűri a szülőket és ilyenek.


Én kiskoromba nem is tudtam hogy vannak macska tenyésztők és amikor 12 évesen megtudtam teljesen kiakadtam hogy így is minden utcába kidobott kiscicák vannak és ráadásul valaki tenészti őket. Most 16 vagyok és van 2 befogadott cicám és egy befogadott kutyám. Mai napig nem értem hogy miért tenyésztenek macskát amikor mindenhol csak kóbor cicák vannak. A kutyatenyésztőket még megértem mert kidobott kutyából nincs annyi de a cicatenyésztéstől kivagyok



2020. júl. 28. 11:11
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
73%

Mert aki fajtisztát szeretne vasárolni, csak itt tudja megtenni. Mind kutyából, mind macskából. Az utcán/menhelyen keverékek vannak.

Én amúgy sem értem, miért van ez a fajtahűség az emberekben, én mindenképp utcáról/menhelyről hoznék állatot. Társat választok, nem trófeát. Nincs ezzel gondom, csak sosem értettem. Természetesen kivétel, ha pl. valaki allergiás a macskaszőrre és ezért vesz kopaszmacskát.

2020. júl. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
97%

A tenyésztés és a szaporítás lényege nem ugyanaz.

A tenyésztés lényege hogy fenntartsák és minőségileg gyarapítsák a különböző macskafajtákat. Nem az hogy minél több macska legyen. Nem a tenyésztők miatt van annyi gazdátlan állat, hanem a felelőtlen macskatartók és a szaporítók miatt.

2020. júl. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
76%
Neked miért fáj ha valaki adott fajtát szeretne? Milyen alapon szólsz bele a választásába?
2020. júl. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
90%

Te nagyon nem vagy képben...

Az utca mixek nem fajtatiszta macskák, a tenyésztők meg különböző fajta macskákat tenyésztenek pl: sziámi, maine coon, perzsa stb.

Nem a tenyésztők dobják ki a macskákat az utcára, hanem a szaporítók és azok a felelőtlen emberek, akik nem ivartalanítattják az állatukat aztán orrba szájba szüli a sok kicsit.

Tenyésztő sose dob utcára macskát, ha nem sikerül eladnia akkor inkább megtartja és gondoskodik róla.

Az nem a tenyésztők hibája, hogy sok kidobott kóbor macska van.

2020. júl. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
95%
Meg a normális tenyésztők eleve csak ivartalanítási kötelezettséggel adnak el állatot vagy már ivartalanítva így kizárt hogy tovább szaporítsák.
2020. júl. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
94%

A Magyarországon élő kutyák kb, 5%-a törzskönyves, azaz igazoltan fajtatiszta. Az utcára pedig általában nem ők, a több százezres, győztes szülők kölykei kerülnek, hanem a felelőtlen szaporítás áldozatai (ide sorolhatók a véletlen, házi almok is, még ha sokszor nem is a rossz szándék, és a pénzéhség, hanem csak a tudatlanság miatt történik a dolog).


Macskában még rosszabb a helyzet, főleg, hogy egy elég nagy réteg számára az a macskatartás, hogy az állat szabadon mozog a falu/város területén, és csak néha hazajön enni.


A fajták megőrzése miatt szükség van tenyésztésre. Több évszázados tenyésztői munka eredményeképp vannak olyan fajták, amik fizikai és szellemi képességeik alapján speciálisan egy egy feladatra szelektálódtak (elsősorban itt ugye a kutyákról beszélek). A munkakutyának meg kell, hogy legyen a veleszületett képessége a feladatra. Vegyünk egy pointert, aki már 8 hetesen emelt lábbal szoborrá merevedik ha elhúzunk előtte egy madártollat. Erre egy keverék, vagy egy német juhász nem lenne képes.


Házi kedvencnek persze a legtöbb fajta megfelelő, és természetesen a keverék állatok is. Viszont fontos, hogy úgy válasszunk társat, hogy a vérmérséklete, az igényei alapján jól passzoljon a családba. Ez pedig a fajtatiszta állatoknál sokkal kiszámíthatóbb. (Kijön a gyerekkel? Többi háziállattal? Ha kölyök mekkorára nő? Mennyire stabil az idegrendszere? Van-e öröklött betegsége? stb.) Arról nem is beszélve, hogy sokszor a mentett állatoknak komoly viselkedési problémáik lehetnek a korábbi traumák miatt. Fontos, hogy a leendő gazdi tudja kezelni ezt az összetört lelket, ha őt választja.


Tehát a felelősségteljes tenyésztés és a mentés nem zárja ki egymást, és nem a JÓ tenyésztők miatt van ennyi kóbor macska/kutya ;)

2020. júl. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
94%
Aki tenyésztőtől vesz macskát nem azért veszi mert hamarabb került a szeme elé a hirdetés mint a menhelyi macskáé, de amúgy a menhelyit venné. Az ember azért vesz tenyésztőtől bármilyen állatot mert megtetszett neki az a fajta, vagy konkrét tervei vannak vele (kutyás példánál maradva) amit egészségesen kíván magához venni és szeretné tudni nagyjából milyen küllemű, jellemű állatot vesz.
2020. júl. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
49%

Még gyerek vagy és idealista. Azt hiszed minden állatot meg lehet és meg kell menteni. Van 3 mentett állatod, ez oké, mert nekik az ő világukat mentetted meg. De összességében semmi nem történt.


Ezt a macskát kb soha nem fogják tudni örökbeadni, de ha olyan nagy hős vagy vidd haza, privátban adok hozzá elérhetőséget

[link]

2020. júl. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem a tenyésztők miatt van ennyi állat az utcán. A késöbbiekben lesz tenyésztőtöl elhozott kutyám is meg örökbefogadott is. A kutyáknál azért értem meg mert ott nagyon nagy választék van a csivavától kezdve a border collin át a kangal-ig. De cicáknál nincs ekkora választási lehetőség. Ugye ott van hogy a maine conn és a kopasz cica is ég és föld de nem akkora külömbség van köztük mint mondjuk a Yorkshire terrier és kaukázusi juhász között.
2020. júl. 28. 13:08
 10/33 anonim ***** válasza:
79%

És?

Attól még nagyon sok fajta (különböző) macska is van.

Ez inkább genetika és az hogy a kutyákat direkt így tenyésztik, hogy megfeleljenek bizonyos munkára, sportra vagy cuki házi kedvenc legyen (méretben kicsi) és ez alapján tenyésztik ki a fajtákat.

A macskákat viszont nem.

2020. júl. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!