Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csinálnak a macskák egész...

Mit csinálnak a macskák egész nap?

Figyelt kérdés

Sokszor látom, hogy csak tétován sétálgatnak, nézelődnek, máskor meg mintha igyekeznének valahova. Mivel foglalják el magukat egész nap? Van valami dolguk, vagy csak ösztönösen járkálnak arra, amerre épp látnak valami érdekeset? Vannak gondolataik? Például a kiscicák gondolnak a fajfenntartásra? Vagy még felnőttkorukban sem, hanem csak úgy megtörténik? Mit gondolhatnak rólunk, ha mellettük járkálunk? Biztosan tudják, hogy mi egy másik faj vagyunk, mert máshogy viszonyulnak hozzánk, mint egymáshoz, de a szemünkbe néznek, felismerik az arcot.

Mire gondolhatnak, ha zenét hallanak? Az nekik ugyanolyan megnyugtató, feltöltő érzés, mint az embereknek? Tudják hogy az zene?



2020. júl. 30. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom a kérdéseidre a választ, de alapvetően irigylem őket a szabadságuk miatt.
2020. júl. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Volt egy műsorban, hogy egy faluban a macskákra nyomkövetőt tettek meg kamerákkal figyelték őket. Azt vették észre, hogy minden macska ugyanazt a területet járja be minden nap. Egyedüli állatok, de ha a területük átment egy másik macska területén és összefutottak, akkor nyávogtak, vagy egymásnak estek. Tárgyakhoz dörgölőznek, ott hagyják a szagukat. Általában nagyrészt alszanak, néha vadásznak is. Van mikor együtt nőnek fel a macskák, akkor bírják egymást. Úgy tudom, hogy másik kandúr nem szereti, ha a kiscicák nem tőle vannak, ezért elintézi őket.
2020. júl. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Alszanak. Esznek. Dorombolnak. Vadásznak. Majd kezdődik elölről.
2020. júl. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

A zenei kérdésed felvetése engem is érdekelt, úgyhogy rákerestem, van-e erre vonatkozó kutatás, és ezt a cikket találtam:

[link]

Tehát a macskazene, amit kifejezetten nekik írtak, jó hatással van rájuk.

2020. aug. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

2

júj ezt én is láttam. baromi jó kis sorozat volt :D

2020. aug. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egeret keresnek, vadászgatnak, heverésznek. Párzási időszakban szexelnek a kandurok küzdenek egymással, védik - ha tudják - a territóriumukat
2022. dec. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!