Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás utáni teendők?

Ivartalanítás utáni teendők?

Figyelt kérdés

Nemrég ivartalaníttattuk a nőstény macskánkat, még rajta van az orvos által ráadott “kisruha”, amire azt mondta hogy pár nap múlva levehetjük róla. Én viszont félek hogy piszkálná a varratot. Ti mikor szedtétek le? Baj ha rajta marad varrat szedésig?

Illetve ma az almán kívül pisilt (műtét után először fordult elő) lehet a ruha miatt?


Egyébként bármilyen más tanácsot elfogadok ivartalanítással kapcsolatban! Utána néztem, de jó lenne a ti tapasztalataitokat is olvasni.



2020. júl. 31. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Én végig rajta hagytam, azt a 2 hetet kibírtuk. Mivel két műtét volt egybe, így mi kaptunk fájdalomcsillapítót is, azt kellett adni neki 2x.

Figyelni, hogy ne szedje ki a varratot, ne szakadjon fel. Más dolog nem volt vele.

Néha attoroltem neki nedves ronggyal körülötte, de ezt nem orvosi tanácsra. Én ebben az időszakban inkább konzervet adtam neki. Kb. Ennyi.

2020. júl. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A mi cicánkon nem volt se ruha se gallér és a sebet békén hagyta. Csak körülötte nyalogatta de a sebet véletlenül sem. Lány cicus
2020. júl. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

4 lány cicával csináltam végig, mégegy lesz hamarosan. Úgy néztem, hogy első napon legyen ott velük valaki (vagy én v a párom). Ruha, gallér nem volt rajtuk, inkább figyeltük. Nyilván, ha piszkálták volna a sebet, kaptak volna. De feleslegesen nem akartam még ezt a plusz stresszt/zavaró körülményt nekik. Egyikük volt nagyon zavarodott, félős a műtét után 3-4 napig. Rémes volt nézni, doki szerint az altató utóhatása.

Egyébként minden rendben volt, de mindnél nagyon féltem műtét előtt, hogy valami bajuk lesz.

Ugyanazt ették mint előtte.

Minden rendben lesz, gyors gyógyulást kívánok :)

2020. aug. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!