Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beszoktátok oltani a macskát?...

Beszoktátok oltani a macskát? Mivel etetitek a macskát?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most ez a cicásoknak szól, mivel még nem volt macskám ezért nem tudom hogy be e kell oltani(gondolom bekell) ha igen akkor hány hónapos korban? Illetve mennyibe kerül? Chip is kell?

Illetve mivel szoktátok etetni a macskát?

Én preevital macska kaját(100g) adok neki ami 55%-ban tartalmaz húst ez jó? Mennyi kaját kell adni egy 1,5hónapos cicának? A 100grammos kajának a felét adom oda, illetve tejet szoktam adni neki még ha úgy veszem észre hogy még éhes akkor oda adom neki a másik felét is.



2020. júl. 31. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen, be kell oltani. Mi 8 hetesen vittük először állatorvoshoz. Kb 3000 forintba került az első oltása. Ezek után féregtelenítőt kapott 4 hétig (2 hetente negyednyit).

Az állatorvosom szerint a Prevital jó, ő is ajánlotta nekünk.

Az én cicám 3 hónapos, szóval még nem olyan nagy. Amikor 2 hónapos volt, kb 2 kiskanálnyi ételt adtunk neki minden egyes étkezésnél, valamint junior tápot vettünk neki, ami egész nap ott volt előtte kirakva.

"Sima" tejet ne adj neki, mert a macskák többsége laktózérzékeny. Én külön szoktam neki venni macskatejet, amit ihat. A rossmanban szoktam venni. 200 ml 150 forint. Nagyon szereti. :D

2020. júl. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Szia! Három cicánk van és egyik sincs beoltva. Féreghajtót adtunk nekik bár az nem tudom mikor de biztos, hogy nagyobb korában. Illetve nincs is bennük chip. Nem tudom milyen a cica, mármint hol lakik, a mi macskáink kint és általában az erdőben szoktam vadászni és mindig haza jönnek, emiatt nem kell aggódni😊 Fhuu nem tudom pontosan milyen az az étel amit adsz neki mert mi kutyakonzervet adunk nekik😂 Fontos, hogy ne csak azt adj neki ( mármint ezt a preevital kaját) ugyan is vannak benne olyan anyagok ami miatt ráfog függni és mást nem is fog megenni. Nálunk ez történt, nagyon válogatós lett és a konzerven kívül mást nem eszik :// Májkrémet pl nyugodtan adhatsz neki :) A tejen kívül nyugodtan adhatsz neki vizet, arra se nagyon szokjon rá. Szerintem jól neveled a cicádat❤️Érdemes elvinni állatorvoshoz, hogy vajon mit mondd az oltásokról😊
2020. júl. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
A májjal vigyázz, mert ha túl sokat adsz neki, akkor A-vitammérgezést kaphat, ami súlyos esetben halálhoz is vezethet. Nem azt mondom, hogy ne adj neki, mert én is szoktam neki adni főzött májat, ami egészséges, de nagy mennyiségben vitaminmérgezést kaphat. Első voltam.
2020. júl. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Változatosan adok neki kaját,nem csak previtalt. Nem is tudtam hogy tejet nem lehet nekik adni, 1hónapja van nálunk és mindig adtam neki azt is nem volt tőle baja,akkor inkább nem adok neki tejet. Vízet is szokott kapni😊 köszönöm a segítségeket🙂
2020. júl. 31. 20:57
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

8 hetesen kapja az első oltást, plusz féregtelenítőt.

Utána az enyém évente kap Versifel oltást.

Chip nem kell bele, nem kutya.

Tejet ne adj neki. Van macskatej: az egy por dobozban, amit be kell neki keverni. Az enyém nem itta meg.

Purina One tasakosat kap, minden fajtát, olyat adj neki amiben híg a szósz. Kicsit fel is higíthatod vízzel, csak pár csepp, keverd el neki. Keveset isznak, kell nekik a folyadék.

2020. júl. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

A #2-re ne hallgass, ő a tipikus példája annak, hogyan ne tartsunk macskát.

Ivartalaníts, oltass, tejet ne adj neki, azért, amit már a többiek is leírtak. Ivartalanításra kandúr esetében egy éves kora körül, nősténynél fél éves kora után kerüljön sor. Az első oltás 8 hetesen esedékes, féreghajtás már hamarabb is lehet, bár akkor az még annak a dolga, akinél született. 8 hetesnél fiatalabb cicának az anyja mellett lenne a helye. (Igazából 10-12 hetes koráig, de nem ez a jellemző.)

Ha kijár (bár leginkább ne járjon, csak felügyelettel), akkor bolhairtó csepp is javasolt. Állatorvosnál, állatboltban, patikában kapható, van, ami féreghajtóval kombinált. Fontos a cica súlya, létezik ebből is kölyöknek való.

Chip akkor kell, ha fajtatiszta, vagy ha külföldre vinnéd. Azzal bizonyíthatod, hogy a tiéd, ha ellopják esetleg, vagy ha eltűnik, segíthet neki hazajutni, de nem kötelező.

Nagyobb korában a konzerv mellé kaphat száraztápot. Olyat vegyél, ami nem színezett, a purina pl tűrhető minőségű, a prevital is jó házimaccsnak. Víz mindig legyen mellette.

Nyers húst disznót soha ne adj. Marha jöhet, darálva pl. Csirkét én nem javaslom, csak ha nagyon friss, egyébként legalább fél perc mikrózás után adnám csak.

Állatorvos sokat tud segíteni, mikor mire figyelj.

Ha megy a hasa tartósan (tápváltásnál normális) , ha egy-két alkalomnál többször hány (néha az is normális a szőr miatt, ilyenkor füvet szoktak enni, hogy tisztuljanak), ha csipás, kedvetlen, stb akkor lássa állatorvos.

Nagyon boldog cicás éveket kívánok!

2020. júl. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, az árak.

Kombioltás 3-5000 körül, állatorvos függő. A többi is változó, érdemes ránézni a doki honlapján. Féreghajtó tablettát kaptam már 50 de 500 ft-ért is, ivartalanítás is kandúrnál olcsóbb, 5000 körül, nősténynél 20 ezer is lehet.

2020. júl. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem "adhatsz" neki vizet, hanem kötelező friss víznek lennie előtte mindig. Ha tejet akarsz neki adni, akkor nem kell macskatej, elég, ha sima laktózmenteset veszel neki. De ha eddig nem volt baja, akkor szerintem nem laktózérzékeny (a macskák kb 50%-a az). Az enyémnek sincs semmi baja a sima tejtől, bár nem is szereti, úgyhogy én nem szoktam neki adni.

Az oltások attól függnek, hogy kijárós-e a macsek. Kicsiként van 1-2 oltás, ami kell, utána évente kombinált oltást kell beadni. De ezt az állatorvos el fogja mondani. Ha találkozhat más macskákkal, akkor fertőző betegségek ellen is beoltatnám a szokásos veszettség stb. mellett. Chip sem árthat, főleg ha kijárós, pár ezer forint, nekem megérte.

2020. aug. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem benti cicám van.

Be van oltva, a kombinált oltás 5000 volt ha jól emlékszek, leukózis ellen 10.000.

Meg kellett ismételni őket 2 hét mulva, majd évente kell megint.

Ivartalanítás 12.000 vagy 8.000..nem emlékszek már 🤔

Bolha írtózni is szoktunk, mert nem rég költöztünk falura. A szomszédnak 10 kocsija van, de sz4ros 2000 ftos cseppentős bolha irtó/nyakörv luxus lenne számukra.

A lábunkon behoztuk a házunkba bolhákat, minket is csíptek..

2020. aug. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9# van előtte mindig friss víz 🙂 azért ennyit tudok :) köszönöm a segítségeket!
2020. aug. 1. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!