Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Royal Canin tényleg olyan...

A Royal Canin tényleg olyan rossz?

Figyelt kérdés
Royal Canin Persian Kitten. Mindenhol azt olvasom, hogy a Royal Canin egy nagyon rossz minőségű táp. Sajnálnám, ha kiderülne, hogy ez tényleg igaz, mert már ez is elég sokba került és nem lenne pénzem drágább tápra.

2020. aug. 2. 10:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%
Van akinek beválik, van akinek nem. A cicáim nem bírták, ellenben egy olcsóbb márkáért odavannak, és szépek, egészségesek.
2020. aug. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%
Hozzátenném, az se rosszabb minőség mint a Royal Canin. Concept for Life márkája.
2020. aug. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

Nem "olyan rossz", csak régen volt jó igazán, és a régi minőségéhez képest "rossz", az ára meg olyan maradt, amilyen volt, csak a minőség romlott...

Amúgy bár én épp a fentiek miatt nem vagyok a híve, de a macskáim állatorvosi javallatra ezt eszik évek óta, és azóta jól vannak - szóval nekünk mégiscsak bevált.

2020. aug. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos a macskáknál nem az számít, hogy jó vagy rossz, hanem az, hogy hajlandó e megenni vagy sem. A jóltartott macska kegyetlenül válogat.

Mi vagyonokat költünk az állatainkra (kutya-macska) minden szempontból, így a cicák étkeztetése nem anyagi kérdés. Ajándékoztam én már el 20ezer Ft-os tápot is, mert rázták tőle a lábukat, így most a Rossmann-os Winston Senior táp jelenleg az elfogadott nálunk az egyik cicánál (20-ik éves, perzsa) az alutálcás Royal Canin vesekímélő nedves táppal.

A másik cica (15-ik éves, sima házimacska) semmilyen száraztápot nem hajlandó megenni, nedvesből néha egy kevés Gourmet, vagy a Winston alutálcásból valamilyen pástétomos. A szószost csak lenyalogatja és a valós tartalom marad a tálkában.

Én halálosan irigylem azokat, akiknél a macska azt eszik amit elé raknak, nálunk sajnos nem így van.

2020. aug. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Ez ismerős :) Az enyémek éppen a royal canintól "rázták a lábukat" hogy a te szavaddal éljek, Inkább nem ettek.
2020. aug. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%
Ja, hogy itt dicsérni kéne a royal canint. Hát nem fogom, mert nekem nem vált be. És annál hogy "márkás" nálam fontosabb hogy a cicáim szeressék, és egészségesek legyenek.
2020. aug. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%

Royal Caninnak a gyógytápjai egészen jók, a "sima" tápok az árához képest meglehetősen gagyik. Nyilván azért nem egy whiskas kategória, de baromi sok bennük a ballasztanyag, felesleges gabona, nálunk az összes macska elkezdett elhízni tőle pl...

Nem mondom, hogy a világ legrosszabb tápja, de ha már ilyen sokat ráköltesz, akkor ezerszer jobbak is vannak a kategóriában.

Érdemes egyszer nekiülni, és az összetevőket hasonlítgatni a nagyobb tápokban. Meg fogsz lepődni.

2020. aug. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem kell semmit sem dícsérni, a negatív kommentek is érdekelnek.

2-es: A Concept for Life jobb szerinted? Azt adjam inkább?

6-os: Esetleg te is le tudnád írni, hogy melyik tápot használjátok, amelyik egészségesebb?


Nem az a lényeg, hogy “márkás” legyen, azért kap Royal Canint, mert ezt ajánlotta az állatorvos.

2020. aug. 2. 11:53
 9/19 anonim ***** válasza:
64%

"Összetétel: dehidratált baromfifehérje, rizs, állati zsiradékok, kukorica, növényi fehérje kivonat*, hidrolizált állati fehérjék, növényi rostok, cukorrépapép, élesztő és annak részei, halolaj, szójaolaj, ásványi sók, Psyllium (Útifű) maghéj és mag (0,5 %), frukto-oligoszacharidok, élesztő-hidrolizátum (mannán-oligoszacharidok forrása), élesztő kivonat (béta-glükánok forrása), borágó olaj, bársonyvirág kivonat (lutein forrás). *L.I.P.: kitűnően emészthető, válogatott fehérje.


Adalékanyagok (kilogrammonként): Tápértékkel rendelkező adalékanyagok: A vitamin: 32000 NE, D3 vitamin: 900 NE, E vitamin: 650 mg, E1 (Vas): 33 mg, E2 (Jód): 3,4 mg, E4 (Réz): 10 mg, E5 (Mangán): 44 mg, E6 (Cink): 128 mg, E8 (Szelén): 0,07 mg - Technológiai adalékanyagok: Üledékes eredetű klinoptilolit: 10 g - Tartósítószerek - Antioxidánsok.


Analitikai összetevők: Nyersfehérje: 32 % - Nyersolajok és -zsírok: 22 % - Nyershamu: 7,9 % - Nyersrost: 2,7 % - Kalcium: 1,2 % - Foszfor: 1 % - Kilogrammonként: Omega-6 zsírsavak: 49,9 g - Omega-3 zsírsavak: 10,6 g."


Az összetevőknél nem szerepelnek százalékok. Ez már eleve gáz szvsz, nem látod pontosan, mit adsz a macskának. Mondjuk legalább a szárnyasfehérje van első helyen, ez jó pont, mert van több tápjuk, ahol a gabonákkal kezdi... (ugye a magyar szabályozás szerint csökkenő sorrend van az összetevőlistában). Rizs még oké, az sok tápban van, de kukorica, növényi fehérje, növényi rost, vagyis tele van ballaszttal.

Az adalékanyagok oké, bár engem zavar, hogy nem látom a taurint feltüntetve. Az pedig fontos.

Analitikai összetevőknél már látszik a gond, a fehérjetartalom oké (bár ne feledjük, fentebb írják, hogy növényi fehérje egy jó része), a zsírtartalom viszont baromi magas. Ez hízlaló táp. 20% zsírtartalom felett én egy tápot sem vennék meg, és már az is nagyon határeset.


Nem a világ legrosszabb tápja, de 3000+ Ft-os kilós áron, amennyiért ezt adják... vannak sokkal jobbak.

2020. aug. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
9-es: Tudsz ajánlani valamit?
2020. aug. 2. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!