Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a macskám?

Miért csinálja ezt a macskám?

Figyelt kérdés

Van egy majdnem 5 éves ivartalan nőstény cicánk. Mióta kertes házba költöztünk és macskabiztossá tettük a kertet, azóta oda kijár a kertbe. Mivel sokszor az ágyunkban alszik, így mikor beengedjük, le szoktuk törölni a lábát, hogy ne hordja be a koszt. Ezt sosem szerette, de az elmúlt két hónapban szinte napról napra rosszabb lett az erre adott reakciója. Eleinte csak nyávogott (ha azt a hisztis vernyákolást lehet egyáltalán annak hívni), majd elkezdett fújni, harapni, karmolni is. Már akkor is megtörténik ez, ha még nem törlöm a lábát, de már hozom be este és valószínűleg tudja, hogy ez következik. Eleinte azt hittem, hogy a lábát fájlalja, de semmi ilyen jellegű baja nincs.

Állatorvos nem tudott rá mondani semmit, sőt, inkább csak kimosolygott. Most ott tartunk, hogy ketten kellünk a lába megtörléséhez, mert annyira harcol. Egyébként egyáltalán nem agresszív macska, sőt kifejezetten "anyás".

Mitől lehet? Tapasztalt már más is ilyet? A lábán semmi nyoma nincs sérülésnek, próbáltam más helyzetben fogdosni a mancsait, és konkrétan semmi reakciója nem volt rá.



2020. aug. 6. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
jah, a macska öntudatos jószág ám:-D
2020. aug. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell túlgondolni, meg fogja szokni. Az enyém is utálja a törlést első körben, aztán amint rájön, hogy csak símogatom már hagyja magát.
2020. aug. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2-es: De ez az érdekes, hogy már majdnem két éve lakunk itt és csináljuk ezt rendszeresen. Több, mint másfél évig nem volt ez, csak az utóbbi két hónapban....!
2020. aug. 6. 22:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Megunta, de törölgessed.
2020. aug. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet hideg neki a víz, amivel törlöd, akkor is ha a te kezednek langyos. Én macskám is hisztizik, mert ő is kijár néha, és egy meleg vizes törölközővel le szoktam törölni a lábát, és ő se szereti, de amíg nem megyünk közel a fürdőszobához illetve elég meleg a törölköző, addig csak úgy hisztisen nyávog. Ő is tudja, hogy a sétának talp mosás az ára, tehát nyűgös, de így elviseli.


Vagy próbáld meg, hogy pár napig nem engeded ki, kicsit kizökkentve a hétköznapokból. Lehet utána annyira örülne, hogy kimegy, hogy a láb mosás nem érdekli.

2020. aug. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!