Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisil, és kakil mindenho...

Ayvonka kérdése:

Miért pisil, és kakil mindenhova a kiscicám? (Hosszabb történet lenn.)

Figyelt kérdés
Szerdán találtam az út szélén, ott nyirvákolt, így gondoltam hazaviszem. Szüleim bele is egyeztek. Másnap próbáltuk a kutyával is összeszoktatni, illetve be szereztünk egy almot is. Arra keltem fel másnap reggel, hogy az ágy végében kis sárga foltok vannak, gondoltam semmi baj, még első napja itt, lehúzom, kimosom az ágyneműt, nem baj egyszer megesik, hogy bepisil. Napközben minden rendben volt. Viszont az a lényeg, hogy még aznap este fele láttam, hogy hasmenése van. (Magyarul kegyetlenül fosik az alomba) Viszont olyan mintha ezzel egybekötve szorulása is lenne? Azt hittem, hogy másnapra elmúlik, viszont nem így lett. Még aznap hajnalban a párnámra kakilt, és az ágyam közepére is pisilt. Fel is takarítottam, de akkor láttam, hogy az ágy alá is behányt. Itt már kezdett elegem lenni, így megkértem édesanyám, hogy foglalja le inkább amíg alszok. Amikor felkeltem, tök jól elvolt, addigra már evett is, viszont azóta hatszor is hányt, és egyszer be is kakilt. Szerencsére a többi pisi és kaki az alomban végezte. Légyszíves valaki válaszoljon, hogy ez esetleg a stressztől lehet-e, vagy valami más? (Próbáljuk addig is hanyagolni az etetést, hogy kiürüljön.) Köszönöm mindenkinek.

2020. aug. 8. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A macska rosszul van. Mit evett/ivott, és mennyi idős? Ha nem tudod linkelj róla képet.
2020. aug. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Első nap parizert kapott kis darabokra vágva, másnap whiskas alutasakos junior kaját. Csak vizet ivott ami naponta cserélve van. A korával kapcsolatban annyit tudok mondani, hogy szerintünk körülbelül 2 hónapos lehet. Képet reggel tudok linkelni, szegényke kicsit sovány.
2020. aug. 8. 23:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el orvoshoz, hogy megkapja a kötelező oltásokat.

Nem hiszem, hogy ismeri az almot. Kiscicaknál úgy kell, hogy hazahozatalkor az első dolog kivenni a boxból és beletenni az alomba, fogni a mancsait és kapartatni vele. Száraz kaját is adj neki.

2020. aug. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen cicaknal vannak olyanok akiknek nehéz megszokni egy új környezetet és ilyenkor stresszesé válhat a helyzet és mivel kinti cica így nektek kell hozza szoktatnotok az alomhoz

Nem art állatorvoshoz vinni hogy nincs e semmi baja mert ha út szélén találtatok elképzelhető hogy megsérült meg egy alapos kivizsgáltatas nem art esetleg

Továbbá hogy megszokja az új környezetet vegyetek macska gyökeres párnát kisállatat boltba lehet kapni ez megnyugtatja őket

A mi cicusunk ilyen szempontból szerencsés volt mert mi sokat költöztünk de ő jól viselte

És mivel 2 hónapos és az “utca” nevelte első szerbuszra ne várjatok túl sokat szerintem a kajaval nincs gond inkább a stressz lehet ami kiváltja ezeket a dolgokat

2020. aug. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A mi cicankat is 2 hónaposan hoztuk el állatvédőktol első körben össze vissza intézte dolgait de fokozatosan ra szoktattuk az álomra

És meg egy jó tanács ha az álomba van már van kaki val vagy pisi nem fog ugyanabba az álomba piszkitani szóval ki kell kislapattal emelni a cokmokot 😆 mert különben akkor máshova fog piszkitani

2020. aug. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a mama cica neveli szobatisztaságra de mivel 2 honapos és valoszinüleg leválsztás drasztikus volt te leszel most a mama aki az alomra neveli.Rá kell tenni a cicát minden reggeli felkeléskor vagy ha látod hogy pisilni készül.Napközben is alomra kell tenni és megdicsérni ha van kaki,pisi.Ja! a kakit és pisit azonnal szedd ki hogy megszokja tiszta az alom mert ha van benne akkor elöfordul hogy az ágy alá megy pisilni.Pár napig nehéz csak mert hamar tanulnak.
2020. aug. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!