Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kell oltást kérnem?

Kell oltást kérnem?

Figyelt kérdés
Egy kb 3 hónapos (még nem oltott) tanyasi kiscica megkarmolt. Virslit adtam neki de annyira kajaféltő (van tesója is egymást is elmorogják kajánál) hogy odakapott mikor a következő darabot akartam letenni. A cicák ránézésre egészségesek, játékosak, esznek, isznak. Veszettségtől kell tartanom? Ha bennük lappang úgy elkaphatom? Nem az én cicáim, tanyán vannak így megfigyelni nem tudom őket.

2020. aug. 10. 08:12
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Magyarországon gyakorlatilag nincs veszettség.
2020. aug. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen felesleges, legfeljebb lefertőtleníteni érdemes. Ha megharapott volna akkor tudod elkapni, de kizárt, hogy veszett legyen.
2020. aug. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az mit takar, hogy nincs itthon veszettség? Azt tudom, hogy szórnak ki a rókáknak kaját, de elvileg nem is mind veszi fel és nem mindnél alakul ki az immunitás. Azt olvastam h legutóbb 75%-a vette fel és 44%-nál alakult ki védettség. Meg nem is az egész országban, ahol voltam, abban a megyében nem szórnak ki csalétket.
2020. aug. 10. 11:49
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti, hogy gyakorlatilag 0 veszett állatot azonosítottak a vakcinázás óta. Magyarul nincs. Mindenhol szórnak ki csalétket, a legeldugottabb falvakban is, az önkormányzatok honlapján fent szokott lenni, hogy mikor van az időpont.


A sebet meg fertőtlenítsd le, semmi bajod nem lesz tőle. A veszettségnek pedig észrevehető, egyértelmű tünetei vannak. Nagyobb eséllyel esik rád egy zongora, minthogy elkapd a veszettséget.

2020. aug. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Karmolással egyébként sem terjed.
2020. aug. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
Mondjuk nyálazhatta a mancsát xd
2020. aug. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Tudod mi a dolgod ferőtlenísd le betadinnal de vannak akiknek még azis kelemetlen lehet ezzel a fül kaparóval vagy mivel belemártani a betadinba a vattás végét és azzal bekenni de Amielőtt ezt megtennéd mosd meg a kezed szappanal:D és csak 2 perc eletelte után ragaszd le :D Nem kell oltás :D csak ha feldagadna vagy holnap is nagyon fájna :D
2020. aug. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2020. aug. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként meg mosd ki jól meleg vízzel, szappannal, aztán kend le valami fertőtlenítővel - mint az előbb ajánlot Betadine, vagy Octenisept, vagy akármi...
2020. aug. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!