Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik a legjobb táplálás...

Melyik a legjobb táplálás és/vagy étkezési szokás?

Figyelt kérdés

Hamarosan lesz egy 10 hetes kölyök macskám és szeretném a legtermészetesebb és legjobb módon táplálni...

Viszont olyan sok mindent olvasok evvel kapcsolatban, hogy szó szerint olyan ez, mint egy sötét szoba.

Amikor azt gondolnám, hogy na, ez a módszer jó, találok rá valami cáfolást, hogy miért nem.


Tehát érdekelne, hogy Te a saját macskádnak mit adsz, mióta.

Miért veszik sokan a kommersz macskakaját, ha ennyire alacsony a hústartalma? Miért nem ajánlott csak nyers hússal etetni? Miért ad valaki csak tápot különböző formákban - akár olyat aminek minőségi és magas a hústartalma- (nedves, száraz,stb) viszont főtt v nyers húst nem? Van aki ad külön vitamint, más macskája még hírből sem ismeri...

Szóval rengeteg kérdésem van, légyszi beszéljük át, hogy ki mit gondol, érdekel minden pro és kontra.



2020. aug. 12. 08:56
A kérdező szavazást indított:
Csak nyers hús
Minőségi táp vegyesen (nedves+száraz)
Kommersz táp vegyesen (whiskas, felix, friskies,stb)
Házi koszt /maradék + minden amit eszünk, abból kap ő is/
Külön speciálisan főzni / " macska recept" /
Nyers hús és kommersz táp együtt
Nyers hús és minőségi táp együtt
Adok külön vitamint
Nem adok vitamint
21 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
BARF minden más állatkínzás. A macska ragadozó
2020. aug. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

A BARF nagyon jó, feltéve ha az ember ért hozzá. Ha valaki nagyon nincs képben vele, az több kárt okoz, mint hasznot.


Összességében egy jól kiválasztott táp elég a cicának :)

2020. aug. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
tápokkal ue a helyzet. rengeteg a rossz táp
2020. aug. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Kommersz macskakajáknak sajnos nagyon jó a marketingje (főleg a Whiskasé) és bár tartalmilag nulla, sajnos a sok ízesítőnek és adalékanyagnak hála imádják a macskák, nem mindig könnyű váltani.


Plusz sokan nincsenek képben a dologgal, azt hiszik hogy az a jó, mert ott sorakoznak a polcokon, szinte hallani ahogy dorombol rajta a Whiskas-macska, mindenhol reklámozzák, és elég olcsó is.


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__10639147-be..


Csomót vitáztunk ezzel a drágasággal, ő például dacból etet Whiskassal :D

2020. aug. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
Nálunk kap vegyesen. Szereti a házi kosztot persze nem sokat és nem mindenből de azért adok neki, kap tasakost, konzervet, táp az mindig van előtte. Ha megyek a hűtőhöz jön velem, ha van benne valami kap szalámit vagy egy kis cukormentes tejszínhabot vagy éppen sajt krémet. Nem tömöm tele semmivel, mindenből annyit eszik amennyi jól esik neki. Gyönyörű ivartalanított 4 éves kandúr.
2020. aug. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, főleg itt GYK-n futottam bele a szélsőségekbe... ezért is tettem ki a kérdést, mert mindenki másra esküszik, igy nagyon nehéz. :(

Én azért szeretnék neki adni igazi húst is, vagy belsőségeket, szóval, persze kényelmes a "kész", de biztos másabb, mint egy életen át száraz friskies-el etetni meg ilyesmivel. Persze, én nem ítélkezem v szólok le senkit. Szeretnék érveket, hogy ha valaki kizárólag évek óta pl whiskassal v ilyesmivel eteti a cicát, milyen az egészsége? Tényleg nem fogad el mást a cica? Az ismerőseim többségében főtt ételt adtak v nyers csirkét, belsőséget, néha tésztát így vegyesen... a reklámozott macskaeledelek inkább amolyan ritkaságnak számítottak, h egyen olyat is néha.

Én senkit nem szólok le, ha csak evvel vagy csak BARF szerint etet, csak írjátok le, hogy ti, miért érzitek jónak, hogy a cicátok úgy eszik. Nem arra megy ki, hogy kipécézzünk valakit és jól leszóljuk, hogy állatkínzó v ilyesmi.


Köszönöm!

2020. aug. 12. 10:27
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
Én igen ismerek olyat aki csak whiskassal eteti és azóta semmit nem eszik meg annyira hozzászokott a szervezete, egészségesnek néz ki, kifejezetten husis jókedvű játékos cica. De később derül ki hogy okozott e neki esetleg szervi károkat. Az enyém a whiskas tasakost megeszi, de ugyanúgy eszik mellette mást is nem utasítja el, viszont a tápját nem eszi meg egyáltalán
2020. aug. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, aki eddig válaszolt... direkt senkinek a válaszát nem pipáltam vagy x-eltem. Ha valakinek még van valami meglátása, javaslata várom!
2020. aug. 12. 17:32
 9/9 anonim ***** válasza:
A legtermészetesebb az a nyers hús. Gondosan kell összeválogatni nekik, mindenkinek szíve joga, hogy hajlandó-e erre időt áldozni vagy sem. Nekem semmi mást nem eszik meg a cicám, mivel 1 hónaposan találtam kidobva és nyers darált pulykahús volt otthon csak olyan, amit tudtam neki adni. Aztán igen bejött neki, így utána vettünk csirkét meg mindenféle húsokat és később(3 hónapos kora körül) vettünk neki először kölyök macskatápot(Purizon 70% hús), meg konzerveket, de semmi nem kellett neki, mondom jól van, igazad van, maradjon a hús.
2020. aug. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!