Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitévő legyek ebben a helyzetben?

Mitévő legyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk és van két imádott házi cicánk.


Van hogy bent vannak, de az éjszakát többnyire kint töltik.


Ma a szomszédnő megállított egy szóra, hogy valamit csináljunk a macskákkal mert éjszaka az egyik beugrott náluk a nyitott ablakon és halálra rémült ...

megkért hogy éjszakára csukjam be őket.

Mellékesen megjegyezve mert ha nem és többször beugrik akkor nem akarnak rossz viszonyt de lehet a macska elfog tűnni.


Kérdem én ilyenkor mitévő legyek?


A macska az macska.. Nem kötheted meg sem rakhatod kenelbe..


Említettem nekik milenne ha vennének szúnyoghálót, hát még majdnem neki állt feljebb hogy ő nekik erre nincs most pénzük, más terveik vannak.


🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️


2020. aug. 12. 12:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Biztonság kedvéért, én estére behoznám őket a lakásba. Ha ilyet kijelentene a szomszédom.

Nálunk is a szomszéd cicája mostanában felugrik az ablakba, de nem tud bejönni mert a redőny le van húzva. De amúgy se lenne belőle semmi baj. Szépen kivinnenk a lakásból.

2020. aug. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Te vagy a macskák tulajdonosa neked kötelességed gondoskodni róla, hogy ilyen ne történjen meg. Meg nem kötheted ugyan, de a házban tarthatod őket. Ha elüti egy autó és kár keletkezik az autóban azt is neked kell megfizetni, jobb ha tudod. Ha nem tudod biztosítani a megfelelő körülményeket az állattartáshoz, akkor inkább ne tarts cicákat.
2020. aug. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
A háziállatot a gazda köteles a saját telkén belül tartani, a macska sem kivétel ez alól. Benti tartás, esetleg kerti kifutó vagy macskabiztos kerítés a megoldás. Talán nem szép, talán nem olcsó, talán macera, de a felelős állattartás ezzel jár.
2020. aug. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy nem azért, de mi jogon jelented ki, hogy még ő vegyen szúnyoghàlót. Öregem, nem kicsit vagy pofàtlan... Nem raktad volna zsebre, amit tőlem kapsz :)


Nekem is van 2 cicám, bent. Nem véletlenül. A szomszéd macskája ide hordja nekem (wtf?) a döglött madarakat, a széken alszik, amin reggel kávézok. Bosszant, de nem tud vele mit tenni, értem én.

Amúgy minden évben új garnitúra macskajuk van, nem véletlen.


Szóval:

1) vagy vigyázol a macskáidra és éjszaka bent lesznek,

2) csináltatsz/veszel egy kifutót nekik,

3) ki sem engeded őket,

4) már most keresed a következő macskàidat.

2020. aug. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

4.

És az a megoldás hogy megfenyegetem a szomszédom?

2020. aug. 12. 13:12
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen igaza van. Nem neki kellene védekezni, vagy csukott ablaknál aludnia a macskáid miatt.

Tartsd bent őket, vagy ne csodálkozz hogy megunják a szomszédok hogy náluk b4sszák a rezet mindig.

Rendes volt tőle hogy először szólt neked.

2020. aug. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
5# ha fenyegetőzől nagyobb eséllyel tűnnek el a macskáid... Tudod, amilyen az adjv Isten. Illetve ha fel is jelented, mert eltűnik... Mi bizonyítékod van rá, hogy ő volt? Rágalmazàsért megint csak te ütöd meg a bokàk.
2020. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Bocsi, kicsit félreértettem. Nem, nem megoldàs, de pofatlannak sem kell lenni.


Keresel kompromisszumot, kész. És mivel a te felelősséged a te macskád, így más nincs, mint te kezeled a helyzetet, nem ők.

2020. aug. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel én is agyon uthettem volna a másik szomszéd kutyáját, hogy 6 helyen bontotta meg a kerítésünket úgy hogy 3x szóltunk már neki a kutya ugyan úgy kijár a mai napigaz udvarábol, ja hogy ez csak ennyire egyszerű lenne? .
2020. aug. 12. 13:23
 10/15 A kérdező kommentje:
7. Nem én fenyegetőzőm.
2020. aug. 12. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!