Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezhet olyan, hogy egy...

Létezhet olyan, hogy egy macskának a kullancson kivül semmi baja nincs és elél 15 évig?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm mesélte, hogy ő soha nem vitte oltatni, féreghajtáson sem voltak, a legnagyobb baja a kullancs volt. Az több is volt benne, de ő kiszedte utána a macska vígan elvolt. Átlag 15 évet élt így a macskája. Házi kosztot kapott, kinti-benti macska. Felesleges úrizálásnak és pénzkidobásnak tartotta/ja az oltást ilyesmit.


Nekem is van macskám, és szembesülök vele, hogy azért ez kissé hihetetlen. (mármint, hogy semmilyen támogatásra értsd oltás stb nincs szüksége).

Pedig az enyém csak bent van, egyedül is van, mégis jól jött, hogy látta az orvos időnként.


De mégis létezhet ilyen, hogy egy macska így van tartva és tényleg full vígan elél kb 15 évet? Már nem tudom mit gondoljak.



2020. aug. 12. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Persze.
2020. aug. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Gyerekkoromban volt egy ilyen macskánk. 15+ évet élt. Falusi macska, sose látott orvost. Hozzátenném, mellette minden évben eltűnt 1-2 másik. Szóval neki csak szerencséje volt.
2020. aug. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
90%
Simán. Nekem is volt egy ilyen macskám. A kertünkbe szült egy cica, egy szürkét megtartottunk. Annyit foglalkoztam vele, hogy naponta etettem, de egyébként hol otthon volt, hol valahol csavargott. Olyan is előfordult, hogy hetekig nem láttuk. Körülbelül 12 évet élhetett, egy nap a tuja alatt láttuk, hogy elaludt, és már nem kelt fel.
2020. aug. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2-es igen...! Mondjuk ez bő 20 éve volt így, lehet, hogy rátett az, hogy vidéken alapból jobb a levegő, stb pláne ennyivel korábban.

Az említett macska(ák) is kifejezetten falusi macska volt.


Csak bennem meg olyan rossz érzés van a sajátommal, ha beleugrik egy bolha is, hogy valamit elrontottam... hogy bénázok. Bezzeg az a macska, ahogy írod, még orvos se látta és vígan elvolt minden nélkül 15 évig kb. :(

2020. aug. 12. 15:43
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Nagyanyámnak a macskája így élt vagy 18 évet. Pár hete pusztult el,feltehetőleg kora miatt.
2020. aug. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Én egy pici faluban élek, ha itt meghallanàk hogy oltàs a macskànak körberöhögnének.

Ismerősnek a macskàja 18evet élt. Tàpot, tasakosat, konzervet nem is látott... Házi koszton volt és az udvaron élt, de volt szalmabàla, csirkeól, egér...

2020. aug. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Emberből is van, aki iszik dohányzik, miegymás, aztán elél 80+ évet.

Olyan is van, aki megnyeri a lotto ötöst.

De nem ez a átlag.

2020. aug. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%

Nagyszüleimnél tanyán folyamatosan cserélődik a macska állomány. Sose látom ugyanazt a macskát. Egy évben legalább 20 macska váltja egymást, nem is ők nevelik őket, csak ott vadásznak a disznók mellett egerekre.


Szóval előfordulhat hogy egy kevésbé járkáló példány valahogy túlél 15 évet, de a legtöbb nem éri meg a felnőttkort se.


Én macskám sincs agyon abajgatva, egyszer mégis el kellett vinni dokihoz, mert valami volt a fogával és nem evett. Ha akkor nem szedik ki a rossz fogát, akkor utána simán éhenhal.


Ennyiből ne vonj le következetéseket.

2020. aug. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!