Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy eteted a macskád?

Hogy eteted a macskád?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy pl reggel, délben és este miket adsz...

Az én cicám 2 hós múlt, eddig mindig volt előtte száraz és nedves táp is (a nedves frissen kitéve és amúgy mindkettőt szépen eszi is). De pár napja kicsit lazább a széklete, más baja nincs, sokat ugrál, játszik, puha fényes a bundija.

Adtunk neki egy időben macskatejet, szerette is (azt reggelente kapta), de mostanában nem vettem neki, csak friss vízet adok.

Nem konkrétan táp-márkák érdeklenének, hanem, az, hogy mikor mit teszel a cicád elé.

Hétfőn megyünk állatorvoshoz a kötelező oltásokért, stb.

Okozhatja ezt a lazább székletet az, hogy nem mindig ugyanazt a márkát, ugyanazt az ízt kapja? Most próbálok egyre beállni. Sajnos volt, ami kezdetben ízlett neki, aztán később megmaradt, nem ette, ezért váltottam.


ui: márkát direkt nem írok, de nem kitekat és társairól van szó!


köszi a segítséget



2020. aug. 15. 07:38
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Én csak szárazat adok nekik, napi kétszer (tehát nincs mindig előttük az sem). Mellette víz. Nasi meg egyebek nincsenek. (Egyébként állatorvosi javallatra gyógytápot esznek, mert a korábbi étel mellett hányogattak, de több vizsgálat és két állatorvos után (a mienk küldött tovább) sem derült ki, hogy mitől.)
2020. aug. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én most arra gondoltam, hogy lehet, hogy sok reggelire, ebédre vacsira is a nedves táp, (meg is eszi mindig, igaz nem sokat teszek neki, de befalja) így most reggelire csak száraz van kint (+víz mindig), ebédre kap nedveset is, aztán száraz megint és vacsorára ismét nedves. Csak ez kissé egyoldalunak tűnik nekem.

Ezért kérdezem, hogy ez így jó e szerintetek?

2020. aug. 15. 07:59
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy beszélsz a két hónapos cicáról, mint ami már jó ideje nálad van. A fő gond valószínűleg ez, még bőven az anyja mellett lenne a helye, nem volt meg a fokozatos váltás az anyatejezés meg a szilárd táplálék közt (gondolom vagy mentett macska anya nélkül, vagy falusi módira ha nem szopik mehet).


Amíg nem rendeződik a széklet, addig a nedveset hanyagold. A konkrét táp márka is fontos egyébként, bár látom, direkt nem akartál írni, de nem mindegy a beltartalom sem egy pici cicapocaknak - és nem csak a szokásos gagyitáp-rinyára gondolva, mert úgy látom, azzal talán tisztában vagy, hanem fehérjetartalom, stb.


Konkrétan a kérdésre válaszolva: nálunk kétszer kapnak enni, a szárazmennyiség napi kétszerre van elosztva. Annyit esznek, amennyit akarnak ebből, kint marad előttük egész nap (a macska ugye szeret csipegetni), de nem korlátlan a mennyiség, ha elfogy a tálból a kiszámolt adag, akkor a kövi etetésig nincs másik.

Este mennek a szárazba vitaminok stb is, meg ekkor kapnak nedveset is, de nem nagy adagot, hiszen csak kiegészítés a száraz mellé (35-40g márkától függően).


Én úgy vettem észre, nem jó, ha állandóan van kint nedves is, akkor finnyásabbak. Nekünk ez így bevált.

2020. aug. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2-es köszi!


"Úgy beszélsz a két hónapos cicáról, mint ami már jó ideje nálad van. A fő gond valószínűleg ez, még bőven az anyja mellett lenne a helye"


Miből szűrted le, hogy úgy csinálok, mintha jó ideje nálam lenne? Talán rossz volt a tejes megfogalmazás, ezért gondoltad ezt, hogy úgy teszek, mint a 2 hós cica nálam lenne évek óta... -.- , de akkor kijavítom: "Az első pár napban, mikor hozzánk érkezett".


Egyébként whiskas kajával volt etetve mielőtt hozzám került és erről próbáltam leszoktatni ;)

Lehet, hogy jót tenne neki még ha az anyamacskával lenne,ez vitathatatlan. Igazából szerintem az ideális az lenne, ha a mamacica következő tüzeléséig a kölykök ott lennének vele. De ez sajnos nem mindig kivitelezhető és ilyenkor az ember igyekszik helyt állni ami tőle telik.


Egyébiránt, köszönöm a konkrét válaszod a kérdésemre.

2020. aug. 15. 08:18
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

De ugye nem Royal Caninnal etetsz?

Mindenesetre, az én macskáim hetente egyszer kapnak csak nedveset + a száraz tápjukat is beáztatom.

2020. aug. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem rosszindulatból írtam, amit írtam, bocsánat, ha ez jött le neked az írásomból. Nem firtattam azt sem, miért van nálad, nem hívtalak felelőtlen gazdinak sem, nyugi, nem kell mindent támadásnak venni. :)


Lényeg, hogy hanyagold most a nedveset és említsd majd meg a dokinak. Kiscicáknál nem ritka a kajafosi, főleg, ha még nem teljesen kialakult a megfelelő emésztés (mert pl kidobott kicsik, nem szoptak elég ideig), ezért mertem a korát felhozni indoknak.

De a lényeg, hogy nincs törvényszerűen komoly baj a háttérben, viszont a picik hamar kiszáradhatnak, ezért minél hamarabb meg kell állítani.

2020. aug. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Itt egész nap van száraz kaja kitéve, akkor esznek, amikor éhesek. Okos cicák.

Nedveset szinte csak a nagy eszik, reggel-délben - este is kapja. Fél zacskókat kap, megeszi a kicsiét is. A végtermék változó.

2020. aug. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Furcsa közösség ez itt a gyakorin... Nem RC-al etetem a cicát.. :)


De érdekes, amire egyikőtök azt írja, hogy szuper (mert Royalra olvastam már ilyet, bár szerintem sem a legjobb, de volt, aki a prémium kategóriába sorolta határozottan), a másik lehúzza. Na pont emiatt nem írtam le, hogy mit adok neki! Mert nem erre irányult a kérdés, nem a márkára akarom kiélezni a válaszokat.


Én senki felett nem ítélkezem, mert úgy gondolom, oka van annak, hogy valaki BARFozik, vagy kizárólag így vagy úgy eteti a macskáját, addig a pontig, amíg a cica egészséges és azért az orvos felügyeli, amennyire kell. Ha van valami baja, akkor kap szaksegítséget. De azt is elfogadom, hogy valaki úgy érzi, hogy az oltás és egyéb orvosi közbenjárás felesleges. (az más dolog, hogy nekem mi a privát véleményem).


A kérdéstől függetlenül azt veszem észre, hogy le van húzva az, aki főtt húst ad, az is, aki nyerset, az is aki RC-t, az is aki Joserat, vagy akár Premiert. Olyan, mintha az emberek egymást próbálnák túllicitálni, hogy ki gondozza tudatosabban, helyesebben a macskáját.


Nagyon sok kérdést átfutottam itt és szabályosan mindenki a saját igazát fújja, hogy melyik a legjobb táp vagy etetés, és aki nem eszerint cselekszik az felelőtlennek van megítélve.

Nem túlzok, olvassatok vissza pár kérdést ti is.

Teljesen mindegy, hogy mit adsz a cicádnak, valaki úgyis megszól érte, hogy tudatlan vagy. Ugyanúgy fúj mindenki mindenkire, a BARFos a táposra a tápos a gagyi táposra a házikosztos a prémiumtáposra a vegetáriánus a húsosra, a húsos elretten, hogy egy macskát hogy lehet vegaként etetni (lsd. Steiner Kristóf vagy Kat von D)... nem jön ki senki nyertesen, hogy határozottan ez vagy az lenne a legjobb, amit mindenki elismer.


Őszintén, köszönöm szépen tényleg az összes választ, aki segítően jön ide és veszi a fáradtságot, hogy írjon.

A fentieket figyelembe véve ez a kérdés valóban csak erre irányult, amit feltettem. Nem többre!

2020. aug. 15. 09:09
 9/10 A kérdező kommentje:
6-os köszönöm szépen a segítséged! Mindenképp szólok a dokinak! :)
2020. aug. 15. 09:14
 10/10 anonim ***** válasza:

az anyjától való elválasztás után az enyém is gyakran - gyakrabban - járt az alomra, emiatt két helyre is kitettem neki. azóta eltelt 6 hét, és már nem minden evés után megy rottyantani egyet.


nálam 3x kap nedveset, a száraz mindig kint van, abból ropogtathat kedvére

2020. aug. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!