Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen cicafajtákat ajánlotok?

Milyen cicafajtákat ajánlotok?

Figyelt kérdés

Benti cicusok lennének.

Olyan fajta ami bírja az egyedüllétet (8-9 órát).

Nem szeretnék nagyon hosszú szőrűt, inkább olyan szőrzetűt mint a Brit rövidszőrűnek.

3 cicát szeretnék, különböző fajtájút.

Legjobban a nagycicák tetszenek(+5kg), de ez nem a legfontosabb, irhattok kistermetű cicát is.



2020. aug. 16. 15:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem ragaszkodsz egy fajtahoz, akkor menhelyi. Ha ragaszkodsz, akkor torzskonyves legyen mindenkepp, mert hidd el, hosszutavon megterul. Egy szapis fajtajellegu macskara ugyanugy ra fogod kolteni azt az osszeget, mert beteges lesz. Egyebkent szerintem minden macska birja az egyedulletet, az enyem konkretan kb napi 18 orat alszik, vagy tobbet.
2020. aug. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen, menhelyen is gondolkozunk de elsőnek szeretném ha fajtát ajánlanátok.

Törzskönyveset szeretnénk mindenképpen.

Az egyedüllétről azt olvastam, hogy pl.: a birman nehezen viseli a 6-8 órás egyedüllétet.

2020. aug. 16. 15:39
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Perzsát ne vegyél! Az enyém annyira nem bírja egyedül, hogy amikor kilépek a szobámból (ahol lakik), azonnal el kezd nyávogni, addig amíg vissza nem térek... De ezért is nagyon szeretem :D
2020. aug. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Még jöhetnek.

2020. aug. 16. 16:15
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem skót lógófülű cicám van, és egy brit rövidszőrű. Mindkettő napi 12 órát van egyedül, amíg dolgozom. Van interaktív játékuk, mászóbútorok, és alszanak többnyire, amíg dolgozok.
2020. aug. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Brit rövidszőrűn én is gondolkoztam.
2020. aug. 16. 16:22
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

Egyszerű házi cicát ajánlanám!

Az, hogy melyik mennyire bírja az egyedüllétet nem fajta, hanem személyiségfüggő.

Javasolnám továbbá, hogy 2 cicát vigyél a házhoz, mert a 3. mindig "potyautas" lesz.

2020. aug. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Miért? Elről még nem hallottam.

Ezt kifejtenéd 7.válaszoló.

2020. aug. 16. 16:58
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

A benti cicák, mivel nem mozoghatnak szabadon, így nincs meg a személyes életterük. A macskák szeretnek csavarogni, vadászni felfedezni, azonban, ha erre nincs lehetőségük, amolyan pótcselekvésként bántalmazhatják egymást, vagy kinézik a leggyengébbet, és azt terrorizálják. Ha sokat vannak egyedül nem lehet őket fegyelmezni sem. Lakáson belül tehát, 1 cica kevés, 3 pedig sok.

Nekem 2 házi cicám van. Egyszer rövid időre befogadtam egy harmadikat, de mivel az egyik őt rendszeresen bántalmazta, új otthont kellett találni neki.

Jobb, ha utánaolvasol, vagy az ismeretségi körödben érdeklődsz, vagy keresel a neten egy cicás csoportot, ahol érdemben tudnak segíteni.

Ezen az oldalon 10-12 éves gyerekek is írogathatnak, vagy lepontozzák a nekik nem tetsző válaszokat.

2020. aug. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

És akkoris ez lesz ha egész kicsi koroktul együtt nőnek fel?

Meg ha pl.: külön kaparó bútor van mindegyiknek?

2020. aug. 16. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!