Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam sétálás közben az...

Találtam sétálás közben az erdő szélén egy dobozban egy kiscicát,már kivan nyilva a szeme de még kicsi kb 4-5 hetes lehet de nem értek hozzá mivel nem volt még cicám.Válaszolnátok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés
Mit adjak neki enni?Tudnátok ajánlani tápot ami jó minőségű?Vörös fehér színű milyen nevet adnátok neki?Egy nap hányszor adjak neki enni?Orvoshoz már csak holnap tudom vinni mivel 4ig van rendelés.

2020. aug. 17. 16:51
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Szerintem bánthatták is szegényt mert az orránál és a fülénél sebes egy kicsit.És a szeme is váladékozik de mint írtam holnap viszem orvoshoz.

Írhatnátok pár tanácsot a macskatartásról mert még nem volt cicám.Köszi

2020. aug. 17. 16:53
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Szomszédban / városban nincs esetleg akinél most van mama cica? Állatmenhely a környéken?

Vizet mindenképp fecskendezz bele.

2020. aug. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Kicsi faluban lakok állatmenhely tőlem 40 kmre van.Van előtte víz de eddig csak pár kortyot ivott
2020. aug. 17. 17:05
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Szilárd kaját még ne adj neki, csak pépes macskakaját, esetleg cicatejet. Ha magától tud enni, akkor figyeld mire van igénye, de kb 2-3 óránként etetni kell.


Illetve érdemes neki kialakítani egy meleg helyet, pl egy cipősdobozba tegyél egy meleg plédet, hogy legyen meleg helyen, es tenyleg mielőbb vidd el dokihoz. Esetleg feltehetsz róla egy képet és abból sztem itt többen meg fogják tudni mondani, hogy milyen állapotban lehet szegényke.

2020. aug. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Kéne szerezni macskatejpótlót. Gondolom az orvosnál van, ő tud adni, addig nem tudom mi lesz szegénnyel :(

És mindenképp törölgesd finoman langyos vizes ronggyal a fenekét, az anyacica is ingerli nekik nyalogatással, mert úgy tudnak kakilni.

2020. aug. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Amit ma tudsz tenni, kamillaval, vagy sima vízzel mosd le az orrát, arcát nagyon óvatosan a szemét.


Ne adj neki tejet, csak latozmentest, meg egy ki konzervet összetörve, amit ott kapsz.


Hiába írok neked akármilyen márkájú cicakajat, ha ma nem tudod beszerezni.

Holnap az orvos segít.


Ha vörös fehér, akkor valószínű kisfiú cica.


Nem biztos, hogy bántották, csak nagyon koszos igénytelen helyről származhat szegényke

2020. aug. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Állateledel boltokban lehet kapni tejpótló/elválasztó tápszert, végszükség esetén laktózmentes tej vagy kecsketej.


Pisilni még nem tud magától, vizes vattával kell neki a fenekét törölgetni hogy pisiljen.


Egy szőrmentes(!) plédet tegyél be neki dobozba, régi köntös vagy polárpulóver is megteszi.


2-3 óránként kell etetni, utána pisiltetni.

2020. aug. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
87%
4-5 hetes cica már simán megeszi a pépes ennivalót. Ha tudsz, vegyél neki junior macskaeledelt, de ha ma már nincs nyitva bolt a faluban, vagy nem árulnak ilyesmit, adhatsz neki akár tejfölt, akár májkrémet. 4-5 hetes macska már pisil és kakil magától, nem kell törölgetni a fenekét. Az már más kérdés, hogy ha nem volt cicád, tényleg jól lőtted-e be az életkorát...
2020. aug. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%
4-5 hetes cica már tud enni, inni, pisilni, kakilni. Ha van otthon hús, azt főzzél neki, kis kockákra vágva meg tudja enni. De bármi jó ideiglenesen, májkrém, párizsi is. Az életkorát úgy is be lehet lőni, hogy kB. 4 hetesen már vissza tudja húzni a körmeit, addig folyamatosan kint vannak neki, ezt leginkább abból lehet észrevenni, hogy fura hangja van, ha a padlón lépked.
2020. aug. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
92%
Megmentettél egy állatot, egy Életet! Ő már a tiéd. Adhatsz neki bármit, bizonyára nagyon éhes, tépkedj neki párizsit, aztán majd elkezd enni. Ezek a kis tégelyek 80-90 forintért nagyon jók. Gratulálok, jó ember vagy!
2020. aug. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!