Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől lesz egy macska harapós?

Mitől lesz egy macska harapós?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd macskát örökbefogadni, viszont sosem volt még állatom.Mamámnak volt macskája, elég rossz helyről szedte össze (cigánytelep, kutya mindennap támadta őket,csupa bolha volt). Na ő nagyon harapott, csak nézni lehetett. Ha kedvelt, akkor az öledbe ült, de hozzá nem nyúlhattál. Egy jóbarátomnak tenyésztőtől van macskája és az is rettenetesen harap, karmol. A keze úgy néz ki, mint a szamárpad.

Ezt a viselkedést hogyan lehet megelőzni? Mitől alakul ki?



2020. aug. 17. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Én cicám is harap, nem nagyon szereti a fésülést. De csak akkor harap ha már elege van belöle.
2020. aug. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon tudod megelőzni a jellemétől függ. A kiskorában való játék, egyáltalán nem jelenti, hogy harapni fog később is. Van amelyik felnőtt korára félős és agresszív lesz.

Az enyém három éves, teljesen kiegyensúlyozott, de ha nagyon jó kedve van, és belefeledkezik a játékba akkor szokott harapni, de már sokkal finomabban, mint kicsinek, nyoma nem marad.

2020. aug. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
nekem több cicám is volt már (és van is), de a kiskori vadulást leszámítva egyik se volt harapós. szerintem is jellemtől függ
2020. aug. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz leszokatni. Szeretet és bizalom kell hozzá.

Nekem van egy befogadott macskám akinek a borzos farkát folyton rángatták és mindig odakapott, csapkodta a kezem ha ott simiztem neki. Most kezd fél év után leszokni róla.

2020. aug. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!