Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hozzáértő macska gazdik ?

Hozzáértő macska gazdik ?

Figyelt kérdés

Van 2 1 éves kan kinti cicánk, és nem kifejezetten az enyém ezért részben foglalkozom velük.

Etetésük összevissza van, szeretném megkérdezni hogy hogy célszerű etetni?

És ha tápról van szó akkor megköszönném ha írnátok konkrét márkát is.

Ha húsról akkor meg részletesen leírni. És nyilván árakat is.


2020. aug. 19. 06:11
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Hát én nemtudom hogy vannak ezek a kommunális macskák de normális tartás mellett úgy kell hogy van neki mindig száraz kajája és mellé néha kap konzervet
2020. aug. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%

Anyukameknak van egy falusi nyaraloja, oda jarnak macskak, amikor ott vannak, raknak ki nekik folyton szaraz tapot es ennyi. Kinti macska szerintem nyers hust vadaszik maganak eleget, a szarazra meg rajarnak neha ropogtatni. Ezen kivul ha akarod, kirakhatsz nekik alutasakosat / konzervet, azt is megeszik.

De alapvetoen egy kinti macska megoldja a kajajat, legalabbis ha olyan teruleten eltek, ahol sok a zold, talalnak eleg ragcsalot, madarat, stb.

2020. aug. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2020. aug. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
2020. aug. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Bocs, a húsokhoz nem írtam árakat de gondolom a helyi hentesnél ezt meg tudod nézni. :)
2020. aug. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

*kandúr


Jó lenne tudni, mennyit szánnátok rá. Az ilyen bolti vacak, mint frieskies, whiskas, lidl-s stb, az olyan szinten vacak, hogy csak na... Mamámnak is kinti cicái vannak (3), és nem voltak hajlandóak ezeket megenni sose, csak a konzerv, meg hús. Vidéken, falun nem sok lehetőség van. Gatyája is ráment a napi 2-3 konzervre.

Én rendelek neki purina cat chow tápot, azt elég szívesen eszik, nem prémium, de megfizethető középkategóriás táp. Esetleg Josera, az szintén jó táp. Ott van előttük egy tál egész nap, sokszor rájárnak. Ezeknek az áráról az interneten tájékozódhatsz, rendelni, nagyobb kiszerelésben mindig olcsóbb. Persze, emellett kapnak konzervet,napi egyszer vagy épp húst (hentesnél lehet venni nyesedéket, vagy mama még májat szokott venni a legidősebbnek).

Általában tudják, hogy reggel mikor kel mama, akkor kapnak konzerveset, kirakja nekik a szárazat, tejet. Éjszakára nem hagyja kint. A szárazra rájárnak napközben is. Sokat vadásznak ám, folyton verebeket, egeret, gyíkot fognak.

2020. aug. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Nekem 2 bentim van, én váltogatom nekik a Royalt, és a Josera-t. Olyat keress, aminek magas a hústartalma.


Az enyémek nem eszik meg a húst (sem nyersen sem főve), így néha kapnak konzervet, de azért sincsenek túlzottan oda. A kandúrom pl.meg sem eszi. Ott is a hústartalmat kell nézni.


Én még azt is nézem, hogy gabonamentes és tartósítószermentes is legyen.

2020. aug. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Azt válasszátok, amelyik a legjobb minőségű. Milyen árkategóriában kéne?

Jó száraztápok: Carnilove (1800ft/kg), Real Nature Wilderness (2000ft/kg), Acana(3500ft/kg), Orijen(5000ft/kg)

Lehet, hogy hozzájuk lehet jutni kicsit olcsóbban is, én az első árat írtam le, amit találtam.

Hús:Ez valamivel olcsóbb, ha gondolod kifejthetem bővebben.

Konzerv: Real Nature Wilderness (1500Ft/kg), Animonda Carny(1800Ft/kg)


Ha olcsóbb kell, én a Feringát szoktam javasolni. Kb. 1000Ft/kg

2020. aug. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Én a benti cicáimat úgy etetem, mint a szomszéd kinti cicáit... Sajnos minden évben lefial a szomszéd macskája és mindig van pár kiscica, aki hozzánk szokik. Egész nap van előttük száraz és reggel este kapnak vagy párizsit összevágva, vagy valami nedves eledelt (tálkás vagy tasakos).


Száraz tápból a kintieknek (amik már nagyok) Prevital-t adok, az enyémek Premiere vagy Perfect Fit Junior tápot kapnak (ők még csak pár hónaposak). Amúgy nem minden macskának jó ugyan az a táp, mi is tesztelgettünk, mire megtaláltuk azokat, amiket meg is esznek.


Árat nem tudok pontosan, mert minden hónapban 1 rendelés alatt lebonyolítom az állatoknak való vásárlást, de


X a Previtalból 1 zacskó, ami olyan 2 kg lehet 1.000.- Ft kb,

X a Premiere Kitten, ami szintén kb. 2 kg, az 3.000.- Ft körül van,

X a Perfect Fit Junior pedig 1,4 kg és kb. 2.700.- Ft az ára


Nyilván ezeknél vannak olcsóbbak és drágábbak is, érdemes kiválasztanod, amit a pénztárcád még elbír és azok közül válaszd azt, ami a cicáknak is ízlik :)

2020. aug. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó lenne ha nem "csak" száraztápot kapnának , hanem húst is, végül is ragadozók vagy mi...
2020. aug. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!