Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem szereti a cica a simogatás...

Nem szereti a cica a simogatást, elhúzódó. Vajon örökre ilyen marad?

Figyelt kérdés
6 hónapos kislány cicánkat másfél hete kaptuk, nem ivartalanított. Játszani szeret, de nem igazán szereti a simogatást, elhúzódó, nem szeret ölben/kézben lenni, nagyon keveset bújik, akkor is kimérten. Inkább csak akkor kedves, ha valamelyikünkkel kettesben van itthon. Bár sokat foglalkozunk vele, elég vadóc, a neve is Mufurc. (ezzel a névvel kaptuk) Vajon ilyen marad mindig, vagy lesz-e majd szelídebb?
2008. nov. 26. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem többen azt tanácsolták hogy "gyomrozni" kell, hogy megszokja azt is ha a gyerekek jáccanak vele..belefog nyugodni:)
2008. nov. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nekünk most 4 macskánk van, ebből kettő tavasszal született. (4en voltak tesók) egyiket kevésbé szeretgettük, mint a többit, elég bizalmatlan is volt annak ellenére, h itt nőtt fel köztünk. aztán elkezdtem foglalkozni vele is, de csak szépen lassan édesgettem magamhoz. velem már megbékélt, de mást nehezebben visel el, igaz nem annyira félénk, mint korábban. másfél hét nem olyan sok idő. türelem kell és idő. és hagyni kell, h ő közeledjen. nekünk a fürdő tök alkalmas volt erre az összeszoktatásra, mert kicsi volt a hely, és nem tudott elbújni. ő jött oda, meg hempergett, de csak nagyon nehezen engedte, h megsimogassam. most már jön föl és nyávog a szobám előtt, mert velem akar aludni.:)
2008. nov. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
:) Idővel változhat. Én utcáról hoztam haza cicát (így sajna a pontos korát nem tudom, nem túl nagy, talán 2-3 hónapos) és eleinte ő sem szerette, de ha napi szinten órákat foglalkozol vele, akkor később lehet, hogy ő bújik oda, hogy simizd =)
2010. nov. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!