Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolhairtó ellenére is tele...

Bolhairtó ellenére is tele van a cicám bolhával, mitcsináljak?

Figyelt kérdés

[link]

Pontosan ugyan ezt vettük neki a fressnapfba az eladó tanácsára eléggé meggyőző szöveggel eladta nekünk "lakásban ahogy megy a cica úgy irtja az esetleges bolhakat" meg ilyesmik... Nem tudom de az biztos hogy szegénykémnek még az arcocskáján is mászkálnak a bolhák, és tele van fekete kosszal a bundája gondolom bolha kaki, vagy a pete. Ma vettem neki észre hatalmas bolhák vannak ahogy jobban át néztem a szőrét. Mielőtt jönne hogy nem figyelek a cicámra de figyelek, csak nem nézegettem ennyire a szőrét. Feküdt rajtam filmezés közben és szemem sarkából láttam hogy mászik valami az arcán majd a szőrébe vissza mászott na ekkor felültem és át néztem a bundáját.

A lakásban nem vettem észre hogy lenne bolha remélem nem fog elterjedni. 4 hónapos a drágám kinti volt, de már csak is bent van panelban lakunk nincs másik cica akitől vissza fertőzött volna. Más cseppet kéne neki venni?

Furdetni semmiképpen nem akarom szerintem neki egy kín lenne meg nekem is...



2020. aug. 22. 17:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben állatorvoshoz kell vinni. Ő megvizsgálja a cicát, hogy biztosan bolha-e, utána ír fel neki valamilyen készítményt. Ő tudni fogja melyik a legjobb.

Ha nem tudod mit kell tenni, szerintem nem érdemes otthon kísérletezni.

2020. aug. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de valószínű, hogy csak a fürdetés segíthet, de próbálj ki bolha sprayt

[link]

Nekünk nagyon bejött a Fypryst spray, de keress valami ahhoz hasonló sprayt, biztos van olcsóbban és kissebben;)

2020. aug. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Néhány nap mire kifejti a hatását.
2020. aug. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Mikor raktad rá?
2020. aug. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

#1 szerintem is doki lesz.....


#2 ilyen téren annyira nem nézem az anyagiakat hisz az én érdekem is :/


#4 amikor elhoztuk 10 hetesen

2020. aug. 22. 17:58
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

A cicákat havonta kell kezelni bolha elleni spotonnal.

A linkelt Frontline is 4 hétig hat.

Ha sok a bolha a cicán, ne reménykedj, hogy a lakás bolhamentes.

Az orvos biztosan fog tanácsot adni a lakás bolhátlanítására is remélhetőleg.

2020. aug. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

5. De mikor hoztad el?

1 napja vagy 1 hete vagy mikor raktad rá??

2020. aug. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha 10 hetesen kapott bolhairtót és most 4 hónapos, itt baj. Minden bolhairtóra rá van írva, hogy hány hétig vagy hónapig tart a hatása, amit én használok, az bolha ellen 4 hétig, kullancs ellen 2 hétig jó. De vannak 3 hónapig hatásos készítmények is.
2020. aug. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%

Ez a spot on 8 hétig véd bolha ellen, ha 10 hetesen raktad rá akkor 18 hetes koráig védenie kéne.

De már megismételheted a kezelést, valószínűleg a régi már nem hat.

2020. aug. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen,ár nem hat.

Megproblhatod az Effiprot is.

Olcsóbb, nem tart olyan sokáig, de nekem az vált be.

A nagyon bolhás koborcicara.

2020. aug. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!