Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Esélyes hogy veszett volt a...

Esélyes hogy veszett volt a macska?

Figyelt kérdés
Találtam egy látszólag benti macskát, barátságos, bolhamentes, viszonylag ápoltan nézett ki. Hazahoztam, amikor beraktam volna a hordozóba, kiugrott az ölemből és véletlen a karomba akasztotta a karmát. Megetettem mert nagyon éhes volt. Egyáltalán nem támadott meg, játékos volt. Elvileg a veszettség torokbénulást okoz náluk meg nyáladzást, semmi ilyen nem volt. Viszont ha lappang benne akkor van esély rá hogy én is elkaptam?

2020. aug. 23. 00:11
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
35%
Igen, akkor elkapod.
2020. aug. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
Szinte kizárt, hogy veszett legyen. A karmolástól meg nem kapod el, ahhoz meg kellett volna harapnia.
2020. aug. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Nincs, mert nem harapott meg. Egyébként a nullához közelít eleve az, hogy veszett legyen, teljesen felesleges félned ettől.
2020. aug. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

csóválta a farkát nagyon, de amikor a húst adtam neki akkor is vigyázott hogy ne harapjon meg feleslegesen. Csak azért kérdezem mert a jelenlegi állapota kóbor, és kitudja milyen kórokozói lehetnek :/

Karmolással nem adható át a veszettség?

2020. aug. 23. 00:22
 5/22 anonim ***** válasza:
39%

De átadható, de ez a macska nem veszett.

Csak simán macska.

Minden macska karmol.


Ne félj,egy kis macska karmolastól.

2020. aug. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
28%
Miért gondoljátok ennyire biztosan hogy kizárt a veszettség?
2020. aug. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
100%
Valószínű semmit se kapsz el de vidd el állatorvoshoz a cicust hogy kiderüljenek a rejtett betegségei.
2020. aug. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
66%

Karmolassal is fertőzhet ha előtte pár órán belül megnyalta a karmát.


100% nem lehetsz biztos, de manapság még a róka populáció is úgy be van oltva, hogy kicsi az esélye a fertőzésnek


Viszont ha mégis az szívás, ha nem derül ki időben

2020. aug. 23. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
0%
Tuti hogy nem veszett... Volt rajta harapás?
2020. aug. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%

A veszettség nyállal terjed úgyhogy, ha nem nyalogatta a karmait, akkor nem tud megfertőzni. Viszont én azért lefertőtleníteném a sebet, mert ki tudja, hogy mibe lépett bele.

Egyébként lehet, hogy van gazdája, csak megszökött, vagy kijárós, ezért legalább próbáld megkeresni.

2020. aug. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!