Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kérhetnék segítséget? Vélemény...

Kérhetnék segítséget? Véleményt, tanácsot.. Hosszú lesz😊 de remélem van aki tud majd segíteni az “álmom” megvalósításában.

Figyelt kérdés

Szóval mielőtt belekezdek egy kis előzmény, hogyan is jött az ötlet.

Nekem júniusban elpusztult szeretett cicám aki a legjobb barátom volt,a mindenem..Szerintem aki cicás annak nem kell ezt tovább ragozni.

Akkor úgy éreztem soha többet nem lesz macskám, hogy ő volt az egyetlen nekem.

Még most is nehéz borzasztóan de már próbálok a csak a szépekre emlékezni❤️

Aztán folyamatosan láttam Facebookon hogy mennyi kidobott cica van..Nap mint nap egyre több😔

Ránéztem a cicám képére a szobámban,És egyszerűen komolyan úgy éreztem hogy nekem segítenem kell a jövőben rajtuk, eszembejutott mennyi szeretetet kaptam a cicámtól hogy milyen szoros kötelék volt köztünk és valahogy ő ráébresztett hogy igen én segíteni akarok..

Még csak 16 éves vagyok,

Amit szeretnék majd: cicákat menteni

Amennyit csak lehet az életemben

A kérdéseim

Lehetséges e már ennyi idősen?

Ugye mindet nem tudnám azért megtartani szoval ez az orokbefogados szerződés pontosan hogy mukodik? Ivartalanitas ilyesmi persze tudom ez alap de bovebben?

Ti mit gondoltok rola hogy ilyen fiatalon szeretném elkezdeni?

Egyebkent hozzateszem nyaron diakmunkan voltam ahogy tudtam adomanyoztam a kozeli menhelyeknek es majd szeretnek orokbefogadni egy cicat mielott belevagok



2020. aug. 25. 22:01
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló.: Igen nehéz megszoktatni velük a benti életet de akkor hagyjuk hogy kint csapja el egy kocsi vagy ölje meg egy kutya vagy kínozza meg egy ember?

A mentést úgy értettem IGEN hogy szeretnék befogadni cicákat utcáról is megmenteni őket, aztán mivel mindet nem bírom megtartani nyilván gazdikat is próbálnom kell majd keresni nekik ivartalanítva vagy szerződéssel.

Örökbefogadni úgy szeretnék majd cicát amelyik már idős és nem cukimuki kiscica akiért kapkodnak, hogy legalább én boldog életet tudjak neki biztosítani majd. Remélem érthető🙂

2020. aug. 29. 15:39
 12/13 anonim ***** válasza:
62%

Egyáltalán nem azt írtam, hogy veszélyes körülmények között kell hagyni a macskát, csak azt, hogy a veszélyes körülmény megítélése összetettebb kérdés annál, hogy a macska kint van, akkor vigyük be.

Amerikában sok városban, ahol van TNR program a menhelyen elaltatott macskák száma kb. 80 százalékkal csökkent pár év alatt. Érdekes statisztika lenne pe persze az is, hogy ezek közül mennyi macska halt meg kint, de egészen biztos vagyok benne, hogy a TNR stratégia helyessége felé billen a mérleg.

Figyelj, szerintem nagyon dicséretes a szándékod és nagyon szurkolok neked.

2020. aug. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A kertben nem fogja tudni elütni egy kocsi. Csak macskabiztos kerítés kell. Egyébként szerintem az sem baj, ha bent tartjátok, csak gondoltam leírom, hogy van ilyen opció is.
2020. aug. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!