Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kicsi korától fogva nagyon...

Kicsi korától fogva nagyon vad a cicám. Most 5 éves. Van rá esély, hogy megváltozzon?

Figyelt kérdés
A macsekot temetőben találtuk, 4-5 hónapos korában:D Csoda, hogy hagyta magát megfogni, de megtalálása pillanatában még angyon kedvesnek tűnt..otthon viszont rögtön elhúzódó és félénk lett.Lehet , hogy bántották?Egyébként ,ha olyan kedve van, felugrik az ölembe, dorombol..de ez nagyon ritka.Nem tudja elviselni ha felveszik, mindig morog és visít.Van, hogy elég csak ránézni, és agresszívan rámnyávog:DIszonyat milyen személyiséggel rendelkezik:)Nagyon-nagyon beszédes cica, be nem áll a pofája.Legtöbbször nem nyávog, hanem ilyen artikulátlag dünnyögő hangokat hallat, hol kedvesen, hol haragosan.Mi soha nem bántottuk, nem adtunk rá okot, hogy ilyen legyen.Mondjuk az tény, hogy akarata ellenére ölbe vesszük, mert reménykedünk benne, hogy talán még hozzászokhat.Néha-néha van, hogy már nem szól érte, hagyja magát.Talán hülye kérdés , de mitől van, hogy ennyit "beszél"?És más cica miért olyan néma?
2008. nov. 27. 12:01
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyébként ivartalanított lány cica.És nincs semmilyen betegsége, fizikáisan egészséges(pszichésen nem biztos, amennyit "panaszkodik":D nagyon öntudatos és követelőző, mondjuk ez nem baj, mert nagyon szeretem hallani a hangját, és jó, hogy nem olyan csöndes, mint az átlag cicák)
2008. nov. 27. 12:07
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én macskám ivartalanított fiú és ő is csak "beszél", nyávogni még soha nem hallottuk. Sokan csak kinevetnek amikor elmesélem hogy nálunk a macsaka "kér" enni. Furcsa hangot hallat és akkor tudjuk hogy enne. Sőt amikor befejezi a kaját odajön és meg kell kérdezni tőle hogy "ettél?" akkor elkezdi a száját nyalni. Annyit szoktunk vele bolondozni! Szoktuk hülyíteni hogy legalább 4-5-ször rákérdezünk és ő mindannyiszor nyalja a száját. Amúgy az eredeti kérdéshez visszatérve az enyém is elég vad, ha olyan kedve van akkor lehet simogatni egy kicsit , de azt is módjával mert gondol egyet és már harap. Nem tudom hogy változik e idővel.
2008. nov. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nagyon hasonló a kérdésed, mint amit én is feltettem tegnap este. A mi cicánk is elég vad, utál ölben lenni, várja pillanatot, amikor megléphet az ölből, a simogatást nem nagyon tűri, csak ha ő akarja. Jó lenne, ha tapasztalt cicások segítenének válaszaikkal, hogy változik-e majd esetleg, vagy ilyen marad, de ha nektek már sok éve ez a tapasztalatotok, akkor valószínű a helyzet így marad és el kell fogadnunk, hogy ők ilyen kis öntörvényűek...
2008. nov. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia, nekünk is hasonló volt a cicánk, eddig nem tűrte hogy simogassuk, ölbe sose jött fel stb. Most lesz 9 éves, és nagyon furcsa, de egyre jobban igényli a szeretetet, magától odajön felugrik, ha lefekszem egyből jön oda bújik, dorombol, pedig nem csinálunk semmit másképp, szerintem idősebb korára más lett a természete:)
2008. nov. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Érdekes módon a miénknek volt egy 1-2 hónapos jó időszaka, amikor úgy viselkedett, mint egy macska.Kedves volt, dorombolt, hízlegett, és magához képest egész csendes volt.Alig lehetett ráismerni.Semmit nem csináltunk másképp, mint azelőtt, ő változott meg..de aztán visszatért a régi énje:D újra morgott "kiabált", és követelőzött.Lehetséges, hogy öregebb korára ő is jobban igényli majd a szeretetet, és újból megszelídül..ki tudja.
2008. nov. 29. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!