Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért bántja az anyamacska a...

Miért bántja az anyamacska a 4 hónapos kölykét?

Figyelt kérdés
Az anyamacska folyamatosan bántja 4 hónapos, hím kölykét, fúj rá, pofozza, morog. Nem értjük, hogy miért, a kicsi már annyira retteg tőle, hogy nem mer előtte enni, figyeli minden reakcióját, nem megy hozzá közel. A kiscica ma eltűnt, pedig soha nem szokta elhagyni az udvarunkat és félek, hogy az anyja csinált vele valamit.

2020. aug. 31. 18:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Szegényke. Ha meglesz, akkor próbáld meg elkülöníteni. Csak ez az egy kölyke van a macskádnak?
2020. aug. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Éjszakára elzártam a kicsit, nappal pedig nagyrészt velem volt, de szegény annyira próbál “jóban lenni” az anyjával, hogy nem tudtam teljesen elszigetelni őket egymástól. 4 kölyke van, ebből 3 új gazdinál van, egyet pedig megtartottunk.
2020. aug. 31. 18:56
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem az a baj, hogy kandúr a kicsi. Anyuka így adja tudtára, hogy ne próbálkozzon be nála.
2020. aug. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%
3-mas vagyok. Vagy az anyamacska azért pofozza, mivel ennyi idősen a kölyöknek már nem az anyja mellett kéne lennie. Úgymond azt akarja mondani neki, hogy "Elég nagy vagy már, ne lógj rajtam!" Próbálja elválasztani.
2020. aug. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3-4


Köszönöm szépen a választ! Szerinted lehetséges, hogy ilyan messzire megy a neveléssel, hogy elüldözi vagy megöli a kölyköt?

2020. aug. 31. 19:12
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert a macskák alapvetően nem társas lények. Persze rengeteg sikeres összeszoktatást látott már a világ, de az alaptermészetük nem ilyen. A természetben is az oroszlán az egyetlen macskaféle amelyik nem magányosan él. Ez egy természetes folyamat, leválasztja magáról a kölyköt, elüldözi hogy ő más területet találjonmagának.
2020. aug. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Most választja el. Nem akarja szoptatni, mert már fáj neki. Ezért gyepálja meg.

Nagyon ritka, hogy az anyamacska elvan a felnőtt kölykével. Inkább a kandúrok élvezik a társaságot.

2020. aug. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért a kölyköt majd ivartalanítsátok, mert bepározza majd a saját anyját és beteg utódok születnek.
2020. aug. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%
Hogy a kérdésedre is legyen válasz, egész biztos vagyok benne, hogy nem ölte meg a 4 hónapos kölyköt.
2020. aug. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%
Leakarja választani a kölyköt, így szokták. A kandúr macskákat egyébként is kevésbé tűri meg maga körül az anya, pont azért, hogy mire ivarérett is lesz, addigra menjen el máshova.
2020. aug. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!