Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kell tenni ha a macska...

Mit kell tenni ha a macska patkánymérges egeret fog?

Figyelt kérdés

Mindig rettegek, mi van ha egy mérgezett egeret összeszed valahogyan az udvarban. Már ha megfogja az megmérgezi vagy meg is kell ennie? Mi van ha csak egy kicsit eszik belőle?

minimum 1 órára van a leközelebbi állatorvos ezért elég félelmetes érzés ha pedig azt nézzük nincs kocsim és úgy kell valakinek jönnie értem akkor 2 óra az út


2020. aug. 31. 20:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
Ne engedd ki a macskát ennyi, felesleges veszélynek teszed ki. Nem tudom minek macskát kint tartani,ha egerészni van akkor vegyél csapdát.
2020. aug. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
38%

"Mit kell tenni"


kiásni a kertben a helyét ahova eltemeted majd

2020. aug. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
35%
A tej az ilyen fajta mérgeket valamicskét semlegesíti, bár az orvosi ellátást nem pótolja. Ne patkánymérget, hanem csapdát használj az irtásukra, ahogy előttem is javasolták.
2020. aug. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem használok semmi ilyet, de a szomszédtól átjöhet bármikor ilyen mérgezett egér.
2020. aug. 31. 20:50
 5/18 anonim ***** válasza:
55%

Ketféle egérmereg van.


Egyik az idegrendszerre hat.

A másikban véralvadás gátló van.


Nekem egy olyat evett a macskám, ahol az egér az idegrendszerre hatóerget érte meg. Szedelget, tántorgott, N tudott felugrani az ablak parkanyra. Túlélte,semmi baja sem lett.


De ne kockaztass.

Már én sem teszem

2020. aug. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%

2 A kedvencek temetőjében.


Viccen kívül: minél hamarabb állatorvoshoz kell vinni. De legjobb nem kísérteni a sorsot és bent tartani a cicót.

2020. aug. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%
Aki lepontozott azért, mert a tejet ajánlottam, nem sokat tud a mérgek házi hatástalanításáról. És ahogy írtam, akkor is szüksége az orvosi ellátás, de első nekifutásban tejet szoktak itatni akár ember, akár állat gyomrába került bármilyen vegyszer. Jobb ha ezt megjegyzitek, és nem felejtitek el, sohasem tudni, mikor lehet rá szükségetek.
2020. aug. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
80%
Az ilyen "házi kedvenc" macskák nem az élelemért fognak egeret (sokkal jobb kaját kapnak otthon), hanem a vadász ösztönüket élik ki. Ezért legtöbbször meg sem eszik az egeret, csak megölik, esetleg odaviszik az ajtód elé megmutatni a zsákmányt. A mai mérgek nagyrészt a véralvadásgátlós verziók, amennyi mérget egy egér képes megenni, az a macskára szinte biztos, hogy ártalmatlan.
2020. aug. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%
Az állatorvos kb. kinevetett amikor ezzel kerestem. Amennyi mérget az az egér megevett, attól egy macskának nem lehet baja.
2020. aug. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 splash válasza:
32%

Semmit, ugyanis a macskának semmi baja nem lesz.

Rá ártalmatlan a szer.

2020. aug. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!