Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találhatnék gazdát egy idős,...

Találhatnék gazdát egy idős, nyugodt, nem igazán 'igényes' macskának?

Figyelt kérdés

Törpapa egy nagyon nyugodt, elvonulós cica. Néha 5-10 perc erejéig vagy egy kis éhes vagyok jelzésig oda dugja a pofiját, aztán egész további órákban elvan csendben magának, nem szereti, ha piszkálják így egy idősebb vagy elfoglaltabb embert gondoltam új gazdinak. Aki akar állatot, de nem olyat aki egész nap láb alatt van.

Ő olyan távolról szeretős öregember.

10 éves körüli az állatorvos szerint, egészséges két apróságot leszámítva. (fül gyulladást kezelek, 1 foga hiányzik 2 sajnos rossz).

2 majdnem 3 hónapja találtam egy Pesti Auchan parkolóban. Csak gubbasztott és várt, mintha kitették volna (és alighanem ki is tették).

Almot, kutyát, kaparófát, mindent ismert rendesen biztos, hogy nem is kinti macska mert nincs kertes ház erre szinte sehol. Kerestem a gazdáit, de se chip, se plakát sehol hogy eltűnt az én 2 alkalmas 150db plakátom egyike se ért célba.

Nem akartam az utcán hagyni, nehogy valaki bántsa vagy kocsi elé szaladjon, de alapvetően nem vagyok nagy macska barát. Kedvelem, aranyos, de én nem szeretném megtartani már csak azért sem, mert nincs időm még egy kis lélek ápolására. Van egy 8 hónapos babám és 2 nagy testű aktív kutyám.


Van rá esélyem, hogy találok neki egy otthont vagy nem nagyon kell senkinek macska?

Esetleg hely ahol kérhetnék ebben segítséget?

Már álltam minden orvosi költséget (ivartalanítva lesz jövő héten), 4 hónapra előre étel, nagy kaparófa,fekhely és furminator (+- pár cica holmi) az övé, vinné is magával.Nem koloncként, bármi áron adnám oda, egy nyugodt és szerető otthont keresnék neki.


Menhely ki van zárva, sintér telep végképp.Onnan nem igen kerül ki macska, főleg nem idős,én magam bizonyosodnék meg róla, hogy jó helye van.

Ha esélytelen inkább marad, nem engedné a lelkiismeretem sem, hogy csak úgy ledobjam valahol ahol talán megint nem jut tovább a parkolótól.



2020. szept. 4. 03:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Facebookon kérdezz körbe cicás csoportokban, biztos vagyok benne, hogy tudsz neki gazdát találni. Nagyon kedves cicának hangzik, valakinek kelleni fog és remélem szerető gazdára talál.
2020. szept. 4. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Rendes gazdinak tūnsz, jó helye van nálatok. Egyébként meg 2 nagy testū kutya mellet + - egy macska nem sokat számít.
2020. szept. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kiscica.hu, cicaorokbefogadas.hu

Keress rá az állatmentő sereg cicás osztagára, írj nekik mailt, ha csinálsz fész hirdetést, megosztják az oldalukon közvetítettként.

2020. szept. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Tudom, nem szó szerint válasz a kérdésedre, de ha ilyen lelkiismeretes vagy, nem járnál jobban, ha megtartanád? Ha odaadod valakinek, nem lesznek kétségeid? Ha így leírod, hogy ezekkel a holmikkal adod a cicát, olyanok is jelentkezni fognak, akik csak a vele járó értékek miatt vinnék el.

Kivéve talán, amit az egyik válaszoló is írt, fb állatos csoportok, ott valamennyire leinformálható a tag.

Egyébként én is hallottam már olyanokról, akik konkrétan ilyen idősebb cicának szerettek volna segíteni. Fogsz találni gazdát.

2020. szept. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én láttam már olyat, hogy 12 éves, fogatlan cicát örökbe fogadtak menhelyről. Ez ugyan a kisebbség, de vannak olyanok, akik imádják a cicákat, de egy kiscica aktivitása már nem fekszik nekik, szóval abszolút nem esélytelen.

Persze dicséretes, ha végül megtartod, de én megértem, ha úgy érzed, hogy nem szeretnéd, egy állat nagy felelősség. Így is rengeteget teszel érte.

2020. szept. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
Magad írtad hogy a cica nem igényel figyelmet. Akkor miért írod hogy "nincs időm még egy kis lélek ápolására"? Hogy okozhat gondot ha csak egy kis kaját meg pár perc figyelmet akar?
2020. szept. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
82%
Jó ember vagy,illene hozzád ez a jó fej macska..tartsd meg!
2020. szept. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A macskementőknél érdemes kérdezősködni. Meg megkérni őket, hogy segítsenek a hirdetésben, tőlük több emberhez eljut az infó, te meg tudsz szelektálni a gazdijelöltek között.


Egyébként én sem vagyok nagy macskás, de én is kb így jutottam hozzá a 2 macskámhoz és megtartottam őket. Én nem bántam meg. ;)

2020. szept. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ne keltsetek a kérdezőben fölösleges lelkiismeret-furdalást ezzel a sok "tartsd meg" megjegyzéssel. Felkarolta a cicát, fizette az állatorvosi költségeket és érdekli, hogy milyen gazdához kerül. Miért is kéne magyarázkodnia ezen felül? Nem lehet minden állatot megtartani, valahol határt kell szabni. Én ideiglenes befogadó vagyok, a tököm tele van, hogy minden egyes befogadottnál el kell magyaráznom az ismerőseimnek, hogy miért is nem fogom örökbe fogadni az aktuális macskát. Márpedig azért, mert hosszú távon csak x számú állatnak tudok jó életet biztosítani, és nekem pont annyi van.

A másik meg, hogy lehet hogy ez a cica, aki a kérdezőnél van nem is magának való, csak elvonul, mert sok neki a két kutya meg a gyerek, mert lehet világ életében egyedüli cica volt.

2020. szept. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Facebook
2020. szept. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!