Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi értelme van macskát tartani...

Mi értelme van macskát tartani, ha az nyűg valakinek?

Figyelt kérdés

Ahogy olvasom itt gyk-n a válaszokat bármilyen macskás témában egyre gyakrabban futok olyan választ adókba, ahol szinte idegesiti a gazdát a macskája. Pl. Mert válogat, ő bizony nem fog ezt vagy azt adni, hogy egyen, majd eszik ha már éhes lesz. Jaj mennyire büdös (ezt mondjuk nem értem, szerintem, ha az alom normálisan van takaritva, semmi sem érződik). És egyéb olyan dolog, ami alap, ha van macska. (pl. Dögönyözés a mancsaival, nyávogás, dorombolás 😱 valaki irta, hogy nagyon zavarja...) már már "dögnek", stb hivja..

ha valakit ennyire zavar, miért tart macskát? Nem értem!



2020. szept. 6. 15:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Anno, néhai macskámtól én is agybajt kaptam, olykor nyűg volt, de akkor is tudtam, hogy imádom, szeretem, mindegy hányszor volt nyűg. Csak nem írtam ki a gyakorin.
2020. szept. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Hát több oka is lehet. Pl. Azért mert szereti őket, de a tartásának néhány részét nem szereti, és erre próbál megoldást találni a gyakorin. Vagy pl. Azért is tarthat, mert patkányok, egerek vannak a ház körül, és haszonállatnak tartja.
2020. szept. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Persze, van, hogy az ember szentségel egyet, mikor a lába között atfut és majdnem esés a vége.. Ez pillanatnyi vizfelkapás, amire már 5 p múlva nem is emlékszem... Nem erről van szó, hanem az ilyen zsigeres "utálatról" , ahogy néhányan írnak.. Pl ami leginkább meglepett, mikor olvastam, hogy mennyire zavarja az egyént, hogy dorombol a macska vagy az, mikor a macska dögönyözi... Vagy fuj de undi a kaka az alomban...büdös, mint a dög.. Persze nem rózsaillat, de kb 2p mig kitakaritja az almot az ember, nem hal bele...
2020. szept. 6. 15:59
 4/13 anonim ***** válasza:
23%

Attól hogy kitakarítod két perc alatt még büdös, és mást is zavar, nem csak azt aki kiírja. Ha te szívesen szagolod, hát rajta! Nekem is van két macskám, szerintem is büdös, és utálom cserélni, attól még megcsinalom, és szeretem.


Te egy 15 éves nagy állatvédő vagy, vagy miért kaptad fel a vizet így?

2020. szept. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4-es,aki a vizet felkapta az te vagy. Én csak egy kérdést tettem fel. Lehet ezen az indulaton inkább neked kéne elgondolkodni...
2020. szept. 6. 17:07
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyám ilyen. Kell neki állat, mert kell. De a kutya kennelben van, nem lehet az udvaron, mert odaszarik, lepisili a növényeket, meg ha vedlik, mindenhol a szőre van. Bent pláne nem lehet. Ne menjen oda, mert büdös, ne bújjon hozzá, mert összeszőrözi. Macska detto, kell, de ne dörgölőzzön a lábához se, mert fúj, szőrös lesz. Szóval így messziről nézegeti őket kb, a kutyát napi 1x elviszi sétálni kb fél órára. De állat az KELL.
2020. szept. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyereket is hívjuk büdös kölöknek, de azért szeretjük :D
2020. szept. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a macskámat büdös dögnek is szoktam hívni de imádom.
2020. szept. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Na, pontosan ilyesmire gondoltam, amiket a 6-os irt... Hogy totál nem birja a kontaktust... Legyen, de mégse létezzen, mert hullik a szőre, mert budos a pisi stb.


7-es,persze,de nem irja ki senki gyakorira vagy ilyesmi, normális esetben nem mond olyat egy szülő, hogy nem kapsz a vajas kenyerhez paradicsomot, mert a francokat, jo neked a vajas kenyer, nehogy máá' valogassal!


Persze, mindenki időnként mergelodik, h a cica valamit tonkretett v rossz helyre pisilt vagy ilyesmi, ott a szőre a nadragon...nem kellemes az alomtakaritas sem, en sem ulok az alom mellett, hogy szaglasszam, de ugy vagyok vele, hogy megcsinalom, mert az en macskame, legfeljebb nem veszek levegot..., ugyanugy kipucolom a wct es a szemeteskosarat is mindenfele szitkozodas nelkul... de ezt lehet ugy is kozolni, hogy "jaj, na gyorsan tulleszek rajta" vagy ugy, hogy "rohadt budos dog macska... En takaritom a szrjat es meg a kajat se eszi meg, tolem aztan ehen is veszhet..." "

Persze mas az, hogy van aki mérges puffog de nem valtja ezt be... En arrol beszéltem aki tényleg be is valtja.


Szóval más azert egy pillanatnyi harag, ami elszall, mert tudod, h ez a macskatartassal jar es mas, mikor kb valaki igy all az allatahoz, amit a 6-os irt. Na, ilyeneket nem értem, ha ennyire undorodik, miert van?


(Es amugy tovabbra is azt mondom, ha a macska alma normálisan rendben van tartva, tisztan... Semmi szaga nincs.)

2020. szept. 6. 18:36
 10/13 A kérdező kommentje:

Mindegy, felesleges volt kiirni ezt a kerdest, mert nem a becezesekrol beszelek, hogy megoleled, imadod es közben mondod, hogy te kis szros v ilyesmi. Itt azokrol kérdeztem, akik pl nem viszik el a macskat orvoshoz, hanem megkerdik, hogy zuzodva van a laba, mit csinaljon. Mikor kerdes, h nem eszik a macska es jon a valasz: had ehezzen,majd megeszi, ha nincs mas, meg a vegen elkenyezteted, vagy a masik kerdezo aki a szilikatos alomrol kerdezett de a stilusa valami botranyos volt... https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__10676700-sz..

vagy a tipikus:

Fogalma sincs hol a macskaja, valahol a varosban koborol, lehet elutotte az auto, majd hazajon a kis dog.. Vagy nem.. "

6-os teljesen jol leirta mire gondoltam.


Mindenkinek a sajat dolga es lelkiismerete,felelőssége, hogy tartja a macskajat.


Köszi az eddigi valaszokat.

2020. szept. 6. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!