Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskánál antibiotikum kúra...

Macskánál antibiotikum kúra megszakítása?

Figyelt kérdés

Pénteken műtötték bőrsérüléssel. Megelőzően kapott 1x aztán a műtét alatt is, én adtam neki 2x és még 2x kellene neki. De rohadt büdös (Stomorgyl-10) és a mai után hányt is.

Férjem szerint ne erőltessük, tiszta sokkos állapotban van, mert vízzel elkeverve egy ampullával kell belédiktálni. Kajára rászórva sajna nem eszi meg, olyan penetráns.


Leírást nem kaptam mellé, csak 2 tablettát a dobozból. Neten nincs használható szöveg, csak összetétel.



2020. szept. 6. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
A TV ben, a "Pol doktorban" az ilyen kellemetlen dolgokat a cicának injekciós fecskendőben felszíva adják be a szájába.
2020. szept. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hat pedig ha muszaj, akkor muszaj.Szerintem telefonon kerdezz ra az orvosnal, hogy ehelyett nem tudna-e valami masik gyogyszert adni, hatha azt jobban elfogadna a cica.
2020. szept. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Most akkor tabletta, ampulla, por, fecskendős folyadék?


Mert a stomorgyl 1 tabletta, nem szabad összetörni mert ihatatlan keserű sz.ar lesz!

Mi annó rendszeresen kaptuk, én is megkostóltam és én is legszívesebben kihánytam volna.

Szóval meg van hogy mennyit kaphat pl fél tabletta/nap...akkor azt a felet még félbe töröd vagy akár 3-ba és a darabokat cicakolbászba begyúrod, mintha mini fasirtgolyót csinálnál közepében a tablettával. (cicakolbász Lidl Coshida, olcsó és jól gyúrható a célnak megfelel) Nálunk csak ez vált be a stomorgyl-lal.

Ezt szerintem ő is elfogadja, jó eséllyel szétrágás nélkül lenyeli. A fecskendős porrá törött beadás életveszélyes, mert félrenyelhet, megfulladhat és túl nagy koncentrációban jut hirtelen a véráramban! Számomra hihetetlen, hogy ezt orvos így ajánlotta!

2020. szept. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3 Tabi, de porrá örlöm és ampullába vízzel felszívom. Úgy diktálom bele. Doki mondta, hogy adjam így... :/ Ampullát is ő adta.


Oké, kipróbálom egybe beadni neki, de aligha eszi meg rágás nélkül, semmit nem nyel le egybe. De megpróbálom.

2020. szept. 6. 17:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy egybe hogy darabokba begyúrva, érted.;) Már nagyon sokaknak ajánlottam a cicakolbászos verziót, bevált. 1 próbát megér szerintem nektek is.:)

Persze először normálba adj neki egy darab kolbit, aztán a tablettásat.

A mi orvosunk totál nem javasolta a fecskedős poros verziót...vannak alapból folyékony (szuszpenziós) gyógyszerek, az más! De ami alapból tabletta, ááh nem.

2020. szept. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi is cicakolbászba szoktuk begyúrni állatorvos ajánlására.

Kicsit más, de nálunk az antibiotikumtól elkezdett menni a cica hasa, felhívtuk az orvost, akinek a javaslatára abbahagytuk az adagolást.

2020. szept. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Oké, majd apró darabokra töröm és úgy belecsempészem :)

Ha nem eszi meg, akkor feladom... Amit művelünk, az kimeríti a kínzás fogalmát :/


Gondolom elég intenzív a kolbi íze, hogy elnyomja. Gondoltam még olajos halra is. Imádja.

2020. szept. 7. 12:46
 8/9 A kérdező kommentje:
Jelentem, a kolbival sikerült :)
2020. szept. 7. 19:08
 9/9 anonim ***** válasza:

"Számomra hihetetlen, hogy ezt orvos így ajánlotta!"


Műveletlen buta orvos volt. És én a mai napig így veszem be a tablettás orvosságot. ( 59 ff )

2020. szept. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!