Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vihetem másik orvoshoz a macskám?

Vihetem másik orvoshoz a macskám?

Figyelt kérdés
Elkezdtem egy allatorvosi rendelobe jarni, de a napokban találtam egyet, ami jóval közelebb lenne. Megtehetem, hogy a kovetkezo esedékes oltasra mar az uj helyre viszem a macskam ill oda járok ? Mert ugye az orvos neve, aki kezelte mar be van irva az oltasi konyvebe... Nem akarok bunkó lenni, viszont nekem egyszerűbb lenne igy... 😕

2020. szept. 9. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Miért ne? Te fizetsz, a doki a szolgád.
2020. szept. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
persze hogy megteheted. oda mész, amelyikhez akarsz, és nem kell magyarázkodnod
2020. szept. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Nem kell magyarázkodnod, viszont érdemes elkérned az előzőtől a macskád kórtörténetét és azt elküldened az új állatorvosnak, mert ez nem történik meg automatikusan. Ez az információ jogilag a tiéd, úgyhogy nem akadékoskodhatnak.
2020. szept. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan viheted máshoz a cicádat, mi már a negyedik orvoshoz járunk semmi probléma nics ebből, senki sem fog rákérdezni. A kiskönyvében szerepelnie kell az eddigi oltásainak, műtéteinek. Az orvos ezek alapján tudni fog mindent.
2020. szept. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Nyugodtan válthatsz, nincs is ezzel baj. Persze érdemes egy kortörténetet kikérned a korábbi dolgairól hogy a doki gépében benne legyenek az infók, bár a fontosak az oltási könyvben is benne vannak, ha allergiás vagy érzékeny valamire, esetleg ivartalanítás volt stb...
2020. szept. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok


Én külföldön élek, és itt lett először állatom, úgyhogy nem vagyok benne teljesen biztos, hogy tudom mi van a kiskönyvben.

Itt csak egy oltási könyvet kaptam, amiben tényleg csak annyi van, hogy mikor milyen oltást kapott.

De járt állatorvosnál ivartalanítás, bolhafertőzés, chippeltetés, fejsérülés és fertőzés miatt is. Szóval amikor orvost váltottunk, akkor az ő kórtörténetét elég fontos volt kikérni.

De szerintem ez Magyarországon sem árt.

2020. szept. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!😊
2020. szept. 9. 17:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Az orvos nem szolga.

De nyugodtan lehet választani és váltani is.

2020. szept. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!