Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák ha állítólag csak...

A macskák ha állítólag csak húsevők, miért esznek meg krumplit, babot, maradék húslevest és hasonló dolgokat is?

Figyelt kérdés
anyum gyakran eteti a környékbeli sovány cicákat, idejárnak a szomszédból a kirakott maradék ételekre. de ez nem valami fényűző lakoma, én pl. sajtos pufit dobtam oda egynek és úgy ropogtatta el mintha hús lenne. én régebben azt olvastam hogy a macska ha éhezik megfogja a környékbeli rágcsálókat mai napig. erre fel ma is méretes patkányt látott szaladni el anyum a hátsó kertben vidéki kisvárosi környezetben. miért nem vadásznak? nincsenek is valami fényes fizikai állapotban, a gazdájuktól valszeg minimális élelmet kaphatnak csak
2020. szept. 9. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A hús a legjobb a szervezetüknek, de meg tudnak emészteni sok minden mást is. Ha etetik őket akkor ellustulnak, minek fárassza magát vadászattal ha készen kapja a kaját? :)
2020. szept. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
egyrészt örülök neki hogy annyira ezek szerint mégsem éhezhetnek ha van amikor meg sem eszik amit kirakunk, de zavar is hogy ha másra szorítkoznak akkor tuti hogy rosszul tartják őket? vagy mi csak egy állomás lehetünk amit a területükön belül felkeresnek? fura
2020. szept. 9. 22:36
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Sose lehet tudni, családi házas övezetben általában több macskaetető jótét lélek is van, ők meg tudják jól hogy melyik házakhoz érdemes menni kajálni :)

A kinti macskák amúgy is megviseltebben szoktak kinézni mint a bentiek, de ha valamelyik olyan sovány lenne ami már az életét veszélyezteti, azt látnád rajta.

Meg tudod, szokták mondani hogy ha eszik akkor nincs nagy baj. Ha elfogadják a kaját akkor szerintem jól vannak.

Persze nem a legjobb élet ez nekik, de talán ők így szokták meg és ez nekik a természetes.

Esetleg ha sajnáljátok őket, vehettek nekik valami olcsóbb száraztápot, a konyhai maradékoknál jobb.

Egyébként az a baj hogy sokan "senkimacskái" és "mindenkimacskái" egyszerre. Mert nem ivartalanítják az emberek a macskáikat, őket nem érdekli hogy szaporodnak.

2020. szept. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 vantel ***** válasza:
64%
A macskáknak nem szóltak erről. Ha éhes mindent megeszik.
2020. szept. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
volt egy egerünk tavaly télen a pincében aki a szárított erőspaprikát, és a befőtt tartósítószert ette meg :D kegyetlen túlélők az állatok
2020. szept. 9. 23:01
 6/6 vantel ***** válasza:
100%
Mi macskánk az egeret megeszi,de a cickányt csak levadássza. Pontosabban többet találtam amit nem evett meg.
2020. szept. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!