Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A koronavírust embertől...

A koronavírust embertől elkaphatja egy macska?

Figyelt kérdés

2020. szept. 10. 10:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag el, voltak már ilyen esetek, de azt nem tudom mennyire igazak a hírek.
2020. szept. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2020. szept. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%

Az állatkertbe is embertől kapták el az oroszlánok a koronavírust.


Zoonózis.

2020. szept. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
1%
Nincs is koronavirus 😂
2020. szept. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%
Nem
2020. szept. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
29%

Nem. A macskák (és kutyák) koronavírusa más törzs. Rájuk veszélyes, de emberre nem. És ember sem fertőzhet.


Ellenben ha fertőzött ember nyunyurgatja az állatot, akkor a bundáján hazaviheti a vírust.

2020. szept. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%

Ti nem láttátok a hírekbe tavasszal, hogy állatkertbe nagymacskák fertőződtek egy ott dolgozótól koronavírussal? Én is meglepődtem, mivel a betegség zoonózis, magyarán állatról emberre terjedő, de az állatkerti esetnél már fordított zoonózis volt.


A zoonózis azt jelenti, hogy állatról emberre terjed, de fordítva nem.


De az állatkerti eset kapcsán nem csupán zoonózisról van szó, hanem fordított zoonózisról is, mivel embertől kapták el a nagymacskák a korona vírust.


Gondoltam kifejtem jobban, amit röviden írtam, 3-as vagyok.



Régen a SARS vírus nem volt veszélyes emberre, ugyanis ez a vírus csak a hüllőkre volt veszélyes, magyarán a SARS nevezetű vírus hüllők betegsége.

2020. szept. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Abody válasza:
Nem tudok ilyen esetről, szerintem a fordított zoonózis esete nagyobb port kavart volna, potenciális állati hordozókkal szinte megállíthatatlan lenne. Amúgy az állatok szőrére tapadva tud terjedni, szóval csak óvatosan koronások állataival, vagy olyanokkal, amiket megsimogattak.
2020. szept. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Pedig benne volt a híradóban.


Amúgy régen a H1N1 vírusnál is volt fordított zoonózis, csak nem nagy számban, magyarán az ilyen esetek elenyésznek a hírekben az emberek figyelme előtt.

2020. szept. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt a hírek, bár nincs bizonyíték rá, hogy fordított zoonózisról volt szó, de feltételezték, hogy az egyik fertőződött alkalmazottól kapták el a nagymacskák, azóta nem írtak az esetről.

2020. szept. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!