Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet macskát elkergetni?

Hogyan lehet macskát elkergetni?

Figyelt kérdés
Már 2 hónapja arra kelek minden reggel hogy egy kóbor macska a miénkkel morog de valami nagyon magas hangon. Bármit csinálok vele nem lehet elzavarni. Az nem baj hogy megeszi a kaját csak ez a morgás. Dobom kővel vagy vizesüveggel arra sem reagál. Nagyon a slagra sem. Megfogni sem tudjuk hogy akkor valami menhelyre beadnánk. Bármi tipp? Előre is köszönöm

2020. szept. 12. 05:32
 1/8 Pekka ***** válasza:
32%
A kutya jó megoldás.
2020. szept. 12. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

A macskát nem dobáljuk kővel, sem vizesüveggel! Nekik is ugyanúgy fáj. Én azt szoktam mondani, hogy képzeld el, hogy neked milyen lenne, mert a macskának is olyan.

Erre a megoldás a macskabiztos kerítés. A te macskád sem jár majd ki, hogy lemérgezzék, el üssék, elvigyék stb. És a másik macskák sem tudnak bejárni a kertetekbe.

2020. szept. 12. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Állítólag az emberi haj jó (vad)állatok ellen kitéve kerítésre, mindenhova. Nem tudom. A saját macskám, amit kiskorától nevelek a hajamba van. Talán egy próbát megér. A másik, saját területőrző kandúr. Az én kandúrom magasról tett rá, hogy nálunk bandáztak idegen macskák, egykedvűen figyelte őket.Mostanában látok rajta harci sérüléseket, meg van rend, hogy elzavarja őket.Kezd felnőni a kiscsaj cica. Nem tudom hogyan dönti el ki jöhet be. Kutya esetleg? Bár volt olyan kutyám, amelyik szoptatta a kismacskákat... :D
2020. szept. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%
Minek majd a macskák lerendezik egymásközt .
2020. szept. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen sem kutya! Egy kutyát gondozni kell, szeretni, naponta foglalkozni vele, ráadásul minimum 120K forint. Nem úgy megy, hogy kicseszem a kertbe, hogy elintézze a macskát.

A menhely jó ötlet lenne, azonban ugye tudod, hogy hónapokat kell várni mire bejutsz? Nagyon tele vannak. Másrészről miből gondolod, hogy kóbor?

Szerintem a legjobb megoldás, ha macskabiztossá teszed a kerítésed (amit már akkor meg kellett volna tenned, amikor elhoztad a macskát) és szólni az állatvédőknek, hogy van egy kóbormacska a környéken (de csak ha biztos vagy a dologban).

2020. szept. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne ha ivartalanítanád a macskádat? Akkor talán megszűnne a macskaveszekedés. Vagy akár lehetne bent is tartva és akkor nem üti el autó,nem mérgezik meg,nem viszi el senki,nem támadja meg másik állat,és a többi élőlénynek sem árt.
2020. szept. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Saját macskát érdemes bent tartani, legalább éjszakára, és bent etetni.
2020. szept. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
37%

itt olvastam régebben egy tippet:

élvefogó csapdát kihelyezel és amikor sikerül megfogni akkor alaposan megfürdeted néhány vödör vízzel és aztán elengeded. egy idő után rá fog jönni hogy nem jó neki ez és majd elmegy másfelé.

2020. szept. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!