Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mire figyeljek, hogy jó...

Mire figyeljek, hogy jó macska gazdi legyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Éppen azon gondolkodok, hogy örökbe fogadnék egy kis cicát. Láttam Facebook-on vannak ilyen "ingyen elvihető kiscicák" csoportok és onnan keresgélnék. Barátnőm is innen szerzett macskát. Sima házi macskáról lenne szó. Van pár dolog amiben segítséget kérnék és macskások tapasztalatai is jól jönnének.


1.Milyen felszerelések elengedhetetlenek a cicának?

2.Mennyire unatkozhat ha épp nem vagyok otthon, vagy dolgozok?

3.Mennyi idő kb. mire a macska megszokja az új otthonát?

4.Milyen gyakran kell orvoshoz vinni?

5.Milyen macskát keressek ami nekem megfelelő lenne, milyen jellemzők fontosak? (benti cica)

6.Milyen kajákat ehetnek, vagy milyen italt ihatnak? (változatosság kedvéért)


Egyenlőre ennyi kérdésem lenne és ha nektek van még plusz infó akkor nyugodtan írjátok le. Még valami láttam vannak ilyen macskafű amit nem tudom mennyire elengedhetetlen de betudnám szerezni meg macskamenta az veszélyes vagy mire jó pontosan? Meg olvastam, hogy inkább kerámia ételtálak a jók nekik, bár nem tudom miért. Bocs ha sok kicsit de mindent tudni szeretnék a cicatartásról, mert olvastam több fórumot is de saját véleményekre is kíváncsi vagyok. :) Előre is köszönöm! <3 23L vagyok.



2020. szept. 12. 14:07
1 2 3
 1/22 anonim válasza:

Van ket cicusom akik lakasban vannak ugyhogy szivesen megosztom a tapasztalataimat :)

1:felszerelesek: megfelelo meretu alomtalca+alom(Nekem az Aldiban kaphato macskaalom valt be Shah a neve).Alom kiszedo lapat,eteto talak plusz vizes edeny.Fesu,koromcsipesz macskak reszere,jatekok.

2: amikor kicsik eleg aktivak es nagyon szeretnenek allandoan jatszani,ilyenkor rettenetesen igenylik hogy foglalkozz veluk :) ilyenkor elofordulhat hogy amig dolgozol rosszalkodik de feltalalja magat ha van neki jateka amivel elszorakozhat.Aztan a nap tobbi reszeben alszik(Kiscicak sokat jatszanak de rengeteget alszanak is mert meg novesben vannak).Amikor mar felnott a cicus egesz nap magara lehet hagyni mert csak alszik szinte.

3: szerintem 1-2 napon belul megszokja az uj otthonat hiszem kivancsi es hamar felfedez mindent.

4:Kicsikent tobbszor kell orvoshoz vinni hiszen ilyenkor gyakrabban kapja a kotelezo oltasait plusz feregteleniteseket de ezt az orvos tudni fogja :) Nagy koraban mar csak evente egy kombinalt oltast kap plusz negyed evente kapnak feregtelenitot es ennyi.Na meg persze ivarerettseg elott erdemes az ivartalanitast elvegeztetni neked is es a cicanak is jobb lesz.

5: hogy milyen cicat keress erre nemtudok valaszolni.Minden cica mas es mas.Mindegyik teljesen mas szemelyisegu mint az emberek.Kicsikent nehezen allapitod meg felnott korara milyenne valik.Sokszor meg ugy van hogy a cica valaszt teged :) Pl ha elmesz egy helyre ahol tobb van lehet h o fog kozeledni hozzad.

6:inni csak es kizarolag vizet.A macskak nagyresze laktoz erzekeny ugyhogy tejet ne! Sima csapviz.Enni jominosegu tapot(aminek magas a hustartalma hiszen a macska eredendoen ragadozo) illetve en alutasakost szoktam adni nekik reggelente.Ennel is szinten szamit a minoseg.

Jutalomfalatkakat adhatsz neki illetve ha veszel csirkemellet es megmikrozod kicsit akkor azt is :)

Macskanak lehet venni fumag kevereket amit eltudsz ultetni cserepbe es ha megno tudja majd ragcsalni ami jo az emesztesenek.

A macskamentaval semmi gond igazabol csak kicsit bolondosabb es aktivabb lesz tole a cica de artani nem art :) En hetente egyszer szoktam nekik adni vagy lehet venni olyan jatekot amiben van macskamenta es teljesen odavannak erte :)

Haat nalunk van keramia tal is meg muanyag is igazabol szerintem az annyira nem lenyeg.

Ha barmi kerdesed van meg szivesen segitek :)

2020. szept. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

1. Alom, etető, itató tál

2. Amíg nem vagy otthon általában alszik 12-18 óra, de ha hazaérsz foglalkozni kell vele, és nem baj, ha alapvetően is van szórakozása, hogy ne a te alvásodat zavarja meg az ő megélénkülése. Le kell fárasztani, nem árt társ neki!

3. Az otthonát rövid idő alatt megszokja, pár hét.

4. Orvoshoz minimum évente egyszer kell vinni, ha semmi gond nincs, de rendszeresen kell élősködőkre kezelni ettől függetlenül. 1-3 hónap.

5. A macskát a saját habitusodnak megfelelően válaszd.

6. A macska húsevő. Magas hús tartalmú táp, Főtt, vagy nyers hús (nem sertés vad), illetve kizárólag víz kell neki, hogy egészséges legyen.

2020. szept. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Azta! Nagyon Köszönöm a sok segítséget :D.

Mielőtt elhozom a cicát arra gondoltam, minden felszerelést, kaját, játékot és egyebet beszerzek neki,hogy ne akkor kelljen és neki is otthonosabb legyen. :) Még talán annyi,hogy 1 cica el van magával vagy feltétlen kell neki társ is? Barátnőmnek 2 volt de annyira szemtelenek voltak, hogy inkább 1 maradt meg, de elvan nála. Mert nekem elég lenne 1 cicus bőven.

2020. szept. 12. 14:41
 4/22 Random Jóska válasza:
A macskára. Ne hagyd, hogy elszökjön!
2020. szept. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

4-es nyilván nem fogom hagyni :D...ez alap.

Meg a kajákról még, hogy mindig legyen neki egy féle nedves meg száraz táp cvagy lehet más féléket is venni neki?

2020. szept. 12. 14:53
 6/22 anonim ***** válasza:

1.

Etető/itató tál

Nekünk a rozsdamentes acél vált be a legjobban, de a !nehéz! kerámiatálak is jók. Amire figyelj, hogy legyen az alján egy gumiréteg, hogy ne csikorogjon a padlón.


Orvosi szett

Féreghajtó, paraziták elleni védelem. Ezeket megtudod venni az állatorvosnál is. Jó ha van otthon fertőtlenítőszer és gézlap is.


Alomtálca

Inkább ne válasz fedettet, mert abban megrekednek a szagok ezért a macska nem fogja használni. A legjobb ha magas oldala van, de az eleje alacsonyabb, hogy a macskák könnyen be tudjanak menni.

Pl.: [link]


Alom

Szerintem a Jacky Tofu Litter a legjobb.


Szőnyeg az alom elé

Hidd el, nagyon hasznos, ha nem akarod minden nap feltörölni a szobát.


Lapát

Az alom takarításához


Alomkuka

Mi használjuk, így tudjuk szag mentesen tárolni az elhasznált almot, amíg ki nem dobjuk.


Fésű

A Furminátor a legjobb, hosszú szőrű macskáknak kifejezetten jól jön.


Kaparófa, alvóhely

Minél magasabban van az alvóhely, annál jobb. Kaparófából olyat válasszatok, ami stabilan áll és látszik hogy nem szedi szét a macska 2 másodperc alatt. A logó játékokat kerüljétek.


Játékok (opcionális)

Néhány csilingelő labda, egy kitty kong, egy pálcikás játék mindig jól jön. Azonban kerüljétek a fonalgombolyagot és szöszös játékokat, mert életveszélyesek lehetnek. Plusz, figyeljetek oda az apró, könnyen lerágható részekre.


2. Nem valószínű, hogy unatkozni fog. Elszórakozik majd a házad szétszedésével. Komolyan mondom, zárj el minden értéket előle.


3. Néhány naptól néhány hét


4. [link]

Plusz, ha valami furcsán észreveszem rajta inkább ne habozz!


5. Inkább olyat válassz, amelyik nem túlságosan félénk. Ha furcsán jár, nagy a hasa, olyan mintha süket lenne inkább kerüld el. Egyébként amelyik neked tetszik.


6. Szerintem a legjobb macskatáp a Real Nature Wilderness, de ha olcsóbbat választanál javaslom még a Carnilove és Feringa márkákat. Ez alá nem érdemes lemenni, mert ez alatt kb. nincsen semmilyen tápanyag az eledelekben, így a macska eszi egésznap és mégsem hízik. Száraztáp mindig legyen előtte, nedvestápot bizonyos rendszerességgel érdemes adni (pl. reggel és este, csak reggel, minden második nap, stb., ez igazából rajtad múlik). Ehet laktóz mentes tejtermékeket, de csak ritkán. A sajtot inkább kerüljétek. Örülni fog a főtt husinak is, ebből bármilyet adhatsz. Általában szeretik a halat és a májat.


A macskafű azért jó, hogy kihányja a szőrgolyót tisztálkodási után, de szerintem jobban jársz ha rendszeresen fésülöd. A macskamenta pedig kb. drog macskáknak. Én nem ajánlom.

2020. szept. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
En csak annyit tennek hozza, hogy a fedett alomtalca (vagyis macska wc) peldaul nekunk remekul bevalt, naponta ketszer kiveszem belole a pisit es kakit, es semmi szaga nincs bent! Ebbol ugye nem kaparja ki az almot, tehat nem tudja szetszorni korulotte. Amig csak sima alomtalcat hasznaltunk a fele almot kikaparta, es nagy rendetlenseget csinalt, tehat nekunk nagyon bevalt a fedett. Egy cicam van, remekul el is van egyedul, szerintem egy tarsat el se fogadna maga melle, tehat nem kotelezo 2 cicust tartani, de ha szeretnel, akkor persze lehet. Talan ha mindketto kolyok es egyutt nonek fel, akkor konnyebben megbaratkoznak egymassal. Ja es a legeslegfontosabb az ivartalanitas, ezt ne hagyd ki. A nosteny macskak ivarzaskor rettenetesen elviselhetetlenul viselkednek, orditva nyavognak, allndoan lab alatt vannak, rossz ezt nezni. Plusz a gennyes mehgyulladas nagy szamban alakul ki ivaros macskaknal, ezert is ajanlatos elvegeztetni a mutetet. A fiu cicak pedig szeretnek jelolgetni, es a pisijuk is rettenetesen budos, naluk pedig ezert is javasolt a mutet.
2020. szept. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:

1. Elengethetetlen egy alom (vannak szagszűréses példányok *kacsint*), egy vizestálka (max. 2 naponta cseréld), etetőtálka, valami kaparófa (kisállatboltban segítenek; muszáj, hogyha nem akarod, hogy a lakásod úgy nézzen ki mint... egy patkányfészek :D), valami játék (pompom, tollas bot, stb.), és ha szeretnél néha játszani vele, ezekre a játékokra fújj macskamenta-sprayt.

2. A konyhapulton/étkezőasztalon semmiképpen ne hagyj kaját, mivel megeszi, hagyj neki a földön olyan játékot, amivel elszórakoztassa magát (fontos, hogy ne tudja lenyelni, stb.), az időt elég jól bírják (általában alszanak), de ha hazaérsz, és van időd játssz vele.

3. Az első két hétben bizonytalan és felfedezi a terepet, egy hónap után már ösztönösen mozog.

4. Ahogy megkaptad, abban a hétben szerintem vidd el, hogy ott bővebb információt kapj.

5. Ezt nem értem :D

6. Természetesen macskakaját (én személy szerint a szárazat ajánlom, mert pl. az én cicámnak hasmenése van az ilyen zselés akármiktől), vizet (csakis VIZET, mivel a tejet nem tudják megemészteni.) Bővebb tudás a dokitól (nekünk például azt mondta, hogy a mi fajtájú macskánk csakis kizárólag nyers csirkemellet ehet a macskatápon kívül), a kisállat kereskedésben (tudom, hogy a macskát nem ott veszed, de a cuccait gondolom igen), fórumokon.

ÉS NE FELEJTSD EL: vagy szobatisztaként vidd el, vagy gyorsan szokasd rá, vagy úgy jársz mint én, hogy egy táskában végzi el a nagydolgát!

Ha úgy döntesz, hogy lesz cicád, leírnád, hogy hogy néz ki? Csak úgy kiváncsiságból :) Ha a névhez sincs ötleted, nyugodtan írj ;)

2020. szept. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszii! Az 5-ösnél úgy értettem, hogy legyen ivartalan, szobatiszta, bújós ilyen jellemzőkre gondoltam :D.

Mindenképp egyszínű szürke cicust keresek, mert az a kedvenc!

Névhez viszont jól jönne a segítség :D, nem tudok ötletes neveket sajnos.

2020. szept. 12. 17:43
 10/22 A kérdező kommentje:
Meg mennyi évig élnek a macskák átlagosan? Barinőm szerint 5-6 év is akár igaz ez? Mert az szuper lenne.
2020. szept. 12. 17:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!