Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért vannak kétes érzelmeim...

Miért vannak kétes érzelmeim a macskákkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Egyik pillanatba kinem állhatom őket, bántani akarom, egyszerűen idegesít hogy egy érdekállat, és csak akkor nyalizik hogyha akar kaját vagy valamit, hogy hajnal 3 kor felébreszti barátomékat , hogy ő éhes és adni kell neki kaját, különben hisztizik, és az embert szolgának nézik. A kismacskái az anyamacskának pedig le se tojják az embert, ha simogatom elmennek, egyszerűen idegesítenek szívem szerint megfojtanám néha, annyira semmibe tudnak venni engem vagy a körülöttem lévőket. Máskor pedig az ölembe veszem a macskákat, vele alszok, imádom őket, teljesen vegyesek az érezlemk. Mit lehetne ezzel tenni, illetve ez miért lehet?

#utálom a cicákat #rühellem a macskákat #macska az érdekállat
2020. szept. 13. 18:01
1 2
 1/12 TR75 ***** válasza:
75%
Mert hisztis gyerek vagy?
2020. szept. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Semmiképp se bántsd őket! Amúgy kezeltesd magad, nem normális, hogy ennyire kiakadj egyszerű állatokra... Amúgy miért kellene az embertől hasra esniük? Semmi nagy szám nincs az emberekben.
2020. szept. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Mert kutya jellemet vársz el egy macskától.
2020. szept. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Én is kutyás vagyok, de nem utálom a cicákat sem. Én is el tudok "gyengülni" néhány cuki macska látványától :)

2020. szept. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Beteg vagy. Nekünk egyik macskánk se ébresztett fel éjjel, és egyik se csak akkor jött oda, ha kaját akart. De nyilván nem plüss állat, amivel azt csinálsz, amit akarsz.
2020. szept. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Veled van a baj nem a macskával. A macska nem érdekállat, de nem is szolga mint a kutya.
2020. szept. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm szépen mindenkinek, SOHA nem bántottam még őket, csak az érzés van meg, de kontrollálom. Akik írták hogy kezeltessem magam, ilyen problémával kihez lehetne fordulni? Pszichológus esetleg? Illetve önmagában miért vált ki belőlem ilyen érzést, egyáltalán nem értem.
2020. szept. 13. 20:29
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pszichológus. Azt, hogy miért van ez, abban majd ő segít rájönnöd, ezt mi nem tudhatjuk. Ne is bántsd őket soha! Engem pl. pont, hogy a kutyák szolgalelkűsége irritál, ellenben a független lelkeket nagyra tartom, de nem bántanék egy kutyát sem, na meg nem is érzek így irántuk ezen tulajdonságuk miatt negatívan. Egyszerűen zavar a szolgalelkűség, de ez nem hoz ki belőlem ilyen indulatokat. Megjegyzem tudom, hogy nem minden kutya szolgalelkű, szerencsére ilyet is láttam már.
2020. szept. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Az önértékeléseddel van valami probléma, amiért arra vágysz, hogy állandóan akarják, hogy simogasd őket, istenként szeressenek, feltételek nélkül. Bármilyen háziállat felesleges nemed, mig ezen nem tudsz átlendülni.

Egyik állat sem érdekből tesz semmit, hanem ösztönből. Tudod ki az érdek? Az ember. De erről regényt lehetne irni ide. Kérj segítséget.

2020. szept. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

Nem értem minek kell folyamatosan olyan viselkedést elvárni egy macskától, mint egy kutyától. 2 külön faj. Gondolom a kutyát sem utálod, mert nem tudsz rajta lovagolni. A macska azért macska, mert nem kutya. Alkalmi süket, leszarja hogy mit akarsz és pont ezért szeretik őket.


Egyébként ha nem alakul ki kötődés köztetek, akkor valóban kétlábú kajaadagolónak néznek. Ha kialakul, akkor nem érdekállat. Nekem a macskáim 0-24 a s.ggemben vannak, vécére sem tudok úgy elmenni, hogy ne jöjjenek utánam.

2020. szept. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!