Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Folyton nyávog/sír, mi a teendő?

Folyton nyávog/sír, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Olyan 1-2 hetes kiscica, nincs vele semmi baj, egyre jobban tud járni.

Kb. 3 napja azt vettem észre hogy az anyja már távolodik tőle, ezért fecskendőbe tettem tejet és megetettem, kitettem napra mert reszketett, de addig sír az anyja után míg el nem alszik.


2020. szept. 14. 10:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, nem tehéntejet adtál neki, azt nem tudja megemészteni. Cicatejet vagy cicatápszert, legrosszabb esetben kecsketejet adj neki. És ne a napra tedd, hanem bújjatok össze, kell neki a testi kontaktus.
2020. szept. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kitetted a napra? Meg akarod olni? Egy ennyire picike cica nagyon konnyen napszurast kap!! 2 orankent kell etetni tapszerrel, ejszaka is, ha az anyja nem foglalkozik vele.
2020. szept. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel etetted? Ahogy az első is írta, a tehéntej nagyon nem jó! Sok felnőtt macskának is megy a hasa tőle.


Első alom? Az anyja vagy nem tudja, hogy mi a teendő, vagy a kicsi életképtelen, ezért nem is pazarol energiát rá. Érdemes lenne elvinni a kicsit dokihoz (az anyacicát pedig ivartalanítani.)

2020. szept. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok. Azt még elfelejtettem, hogy ha a mamacica abszolút nem foglalkozik vele, akkor egy nedves ronggyal törölgesd a pocakját és a fenekét is, mert nem fog tudni még egyedül kakilni.
2020. szept. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Vedd kézbe, legyen veled állandó testkontaktusban. Ha csak úgy leteszed vhová, nem lesz okos, értelmes állat, csak bambán néz majd maga elé egész életében. Állatpatikából vegyél cicacumit és cicatápszert. Ha más nincs, laktózmentes tejet. A kecsketejet azért nem javaslom, mer sajnos a termelők keverik az olcsóbb tehéntejjel... Óránként etesd. Evés után langyos vízzel nedvesített papírzsepivel nagyon finoman a feneke lukát meg a pociját gyengéden masszírozd, az anyja dolga lenne, mert enélkül nem tud kakilni.
2020. szept. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Anya lehet ki van merülve mert keveset gyengét kap ezért nem gondozza , jobbat többet kapjon , tejet se anya se kölyök ne kapjon . Anya tejfölt kaphat .Ha mégsem nem eteti taplalni kell spéci dolgokkal es allandóan betakarni . Forumokon is online kérj segítséget .
2020. szept. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
74%

#5 köszi, megpróbálom.

Bár óránként biztos hogy nem fogom tudni etetni, nem akarom azért felkelteni hogy folyton sírjon.

Laktózmentes tejet találok, viszont cumit vagy tápszert nem.


A többieknek:

Ez az anya macska nem valami jó, ahányszor lefialt nem élt a cicája, most valahogy csak sikerült.

Itt falun nekünk nincs állatorvos, akinek betegen születik az állata az földhöz vágja. Én nem vagyok ilyen, nekem nem lenne hozzá szívem megtenni.

2020. szept. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

földhöz csapkodás helyett sokkal jobb opció az ivartalanítás, pláne, ha mindig elpusztul a kiscica, erre nem gondoltál?


és máskor figyelj a belépési nevedre, mert most is elszúrtad.

2020. szept. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
Kamuprofilos :P
2020. szept. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
17%

Mostanáig nem hallottam az ivartalanításról. Nem fogok több 10 kilómétereket utazni ahhoz hogy megműttessem a macskámat, ha jó, ha nem.


Belépési névről meg annyit, hogy egy 16 betűből álló értelmetlen sor volt, gondolom ezt senki nem tudná könnyen megjegyezni.

2020. szept. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!